Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach w partnerstwie ze Starachowickim Centrum Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1, Hufcem ZHP Starachowice i Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach zapraszają na 8 Noce teatralne.


14 września (piątek) 2018 r. od godziny 19.00 - Hala spustowa Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wstęp wolny
PROGRAM:
19.00 – rozpoczęcie imprezy
19.15 - Teatr improwizacji Close Enough – Kraków
20:00 - Teatr Panopticum – Lublin
oraz
21.00 Konrad Imiela i Adam Skrzypek – „OD WAITSA”

15 września (sobota) o godzinie 9.30 w MDK w Starachowicach warsztaty artystyczne poprowadzi Konrad Imiela.
Podczas Nocy teatralnych czynny będzie bufet teatralny. Organizatorzy zapowiadają też happening – niespodziankę.

Zadanie jest współfinansowane przez: Urząd Marszałkowski, Powiat Starachowicki i Gminę Starachowice

 

obraz 576


Informacje:
1. Close Enough – krakowska grupa improwizacji teatralnej, która we współpracy z publicznością tworzy niepowtarzalne i unikalne spektakle. Widz jest częścią spektaklu a wspólna improwizacja wszystkim dostarcza wielu wrażeń.
Spektakl improwizowany
"Historia pewnej znajomości".
- W swoim życiu spotykamy wiele osób. Poznajemy ludzi w przeróżnych okolicznościach i przeróżnych miejscach. Z niektórymi łączy nas szczególna relacja, w której wyjątkowe momenty przeplatane są rutyną codzienności. Za każdą znajomością stoi jakaś historia. Podczas naszego występu stworzymy na Waszych oczach (i z Waszą pomocą) taką historię. Kim są bohaterowie? Jak się poznali? Co ich łączy, a co ich dzieli? Tego dowiemy się dopiero w trakcie występu, ponieważ nie mamy scenariusza – mówią twórcy spektaklu
Występują: Mateusz Dzidkowski
Aleksandra Maczel

2. Spektakl „ESCape”- TEATR PANOPTICUM Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „pod Akacją” w Lublinie prowadzi działalność artystyczną i edukacyjną od 1985 roku. Skupia głównie młodzież licealną ale także gimnazjalna i studencką. Setki młodych ludzi zdobywało tu swoje pierwsze doświadczenia teatralne i poznawało warsztat sceniczny, a wielu z nich zostało zawodowymi aktorami, reżyserami, scenografami i krytykami teatralnymi. Znani są z telewizyjnego ekranu, filmu oraz polskich scen teatralnych. Niektórzy robią już kariery zagraniczne, toteż nie bez powodu Panopticum bywa nazywane „kuźnią młodych talentów”.
Teatr jest laureatem wielu ważnych krajowych i międzynarodowych nagród, w tym dwóch Złotych Masek zdobytych w Ogólnopolskim Forum Teatrów Młodzieżowych w Poznaniu. Wielokrotnie występował w Niemczech i Finlandii, uczestniczył w międzynarodowych projektach teatralnych w Londynie i Ankarze. O Panopticum powstało kilka reportaży telewizyjnych i radiowych. Przez TVP1 zostały zarejestrowane dwa spektakle teatralne oraz zrealizowany film dokumentalny „Szef” , którego bohaterem jest założyciel, kierownik artystyczny i opiekun zespołu - Mieczysław Wojtas. Z teatrem od dziesięciu lat współpracuje Piotr Tesarowicz, twórca muzyki i aranżacji wokalnych do niemal wszystkich spektakli teatralnych Panopticum. Teatr odbył też wiele podróży artystycznych po Europie, a w listopadzie 2018 r. wyjeżdża do Nowego Jorku na XX Internacional „Chopin & Friends” Festival gdzie został zaproszony przez New York Dance & Arts Innovations.

„ESCape”
Spektakl w sposób satyryczny podejmuje problemy współczesnego człowieka zmanipulowanego przez różne media, zagubionego pomiędzy realnym a wirtualnym światem kreowanym np. przez popularne dzisiaj internetowe portale społecznościowe i komunikatory. Zacierające się granice w odczuwaniu tego co jest rzeczywiste, a co tylko wirtualne, stają się często przyczyną wielu frustracji, zaburzeń emocjonalnych, a nawet dramatów mniej odpornych jednostek , zwłaszcza młodego pokolenia.
scenariusz: Mieczysław Wojtas i zespół
reżyseria: Mieczysław Wojtas przy współpracy Emila Janczaka
muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz
występują: Jakub Oszust, Michalina Puła, Emil Janczak, Rozalia Sawa, Paulina Iwan, Wiktor Palak, Marcin Lisowski, Maja Kalbarczyk. Jakub Wyszomirski.
Gościem specjalnym 8 Nocy teatralnych z koncertem „OD WAITSA” będzie
KONRAD IMIELA
z towarzyszeniem Adama Skrzypka
Konrad Imiela (śpiew, gitara) i Adam Skrzypek (kontrabas)
Konrad Imiela – aktor, wokalista, reżyser teatralny, pedagog, autor piosenek. Starachowiczanin, harcerz 111 Artystycznej Drużyny Harcerskiej, od wielu lat związany z Wrocławiem, tamtejszym Teatrem Muzycznym Capitol (jest jego dyrektorem od 2006 roku) i Przeglądem Piosenki Aktorskiej (pełnił funkcję dyrektora artystycznego w latach 2007-2014).
Adam Skrzypek – muzyk, aranżer, kierownik muzyczny Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Wybitny kontrabasista mający na koncie współpracę z wieloma artystami z kręgu jazzu, muzyki teatralnej i symfonicznej. Aranżer i producent muzyczny spektakli i widowisk teatralnych, telewizyjnych i estradowych.

„Moja przygoda z solowym śpiewaniem w teatrze rozpoczęła się od recitalu z piosenkami Toma Waitsa pod tytułem „Rybi puzon”(1995), który miał swoją premierę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Jestem dziś w zupełnie innym miejscu moich poszukiwań artystycznych niż te 23 lata temu, ale ten Waits siedzi wciąż we mnie dość głęboko. Przez ten czas zaśpiewałem wiele piosenek autorów, którzy ewidentnie inspirowali się Waitsem (np. francuski artysta Arthur H.), również w moich autorskich piosenkach, jakkolwiek staram się tworzyć rzeczy oryginalne, często te waitsowskie inspiracje się odzywają. Dlatego ten koncert nazwałem „Od Waitsa”, bo od niego wszystko się zaczęło, od niego wciąż odchodzę, wiele od niego wziąłem, żeby iść swoją artystyczną drogą. Wraz z moim przyjacielem Adamem Skrzypkiem, znakomitym kontrabasistą, z którym na scenie wystąpiłem już na pewno kilkaset razy, zagramy nasze ulubione waitsowskie songi, ale pójdziemy też trochę dalej, przez innych twórców, również do moich autorskich piosenek.” – mówi Konrad Imiela.

W sobotę o godzinie 9.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach (ul. Gliniana 10 a) warsztat artystyczny pt. „Aktorska interpretacja piosenki – czy to ma sens?” poprowadzi KONRAD IMIELA.
Wstęp wolny do wyczerpania miejsc. Na warsztat należy przygotować piosenkę, którą uczestnicy będą mogli wykonać z akompaniamentem lub bez. Chęć udziału w warsztatach prosimy zaanonsować w MDK – telefon 41 274 31 32.
Stowarzyszenie Promocji Talentów
przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.