W festiwalu udział wzięło 14 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół i placówek ponadgimnazjalnych: ze Szkoły Podstawowej nr 9, 12, 13, Szkoły Podstawowej w Małyszynie, Społecznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum nr 4 w Starachowicach, Gimnazjum w Bielinach, I, II, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach. Patronat nad V Młodzieżowym Festiwalem Piosenki sprawowali starosta powiatu starachowickiego Piotr Babicki oraz prezydent miasta Starachowice Marek Materek.

 


Głównym organizatorem festiwalu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach. Współorganizatorem wydarzenia jest Starachowickie Centrum Kultury. Nagrody ufundował zarząd powiatu starachowickiego oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach.
Za stołem jurorskim zasiedli: Ewa Jach – wokalistka ze Starachowic, której piosenki gościły na pierwszych miejscach krajowych list przebojów, doktor Bożena Magdalena Mrózek – chórmistrzyni, dyrygent dziecięcych i młodzieżowych chórów i zespołów wokalnych oraz Beata Wiśniewska kierownik Spółdzielczego Domu Kultury w Starachowicach, animator kultury. 

 

członkinie jury

 

W przerwie na obrady jurorów wystąpili podopieczni Studia Piosenki MDK – Mateusz Wiaderek, Katarzyna Zawiła i Agata Nowak. Pomysłodawcą imprezy jest instruktor MDK Piotr Mrózek, oprawę plastyczną przygotowała instruktor MDK Olga Garbacz – Kosior.

Imprezę poprowadzili Natalia Lamparska i Igor Kaczorowski oraz Agnieszka Lasek – Piwarska

Celem konkursu jest:
• propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży,
• twórcza wymiana doświadczeń muzycznych,
• promocja i popularyzacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości,
• promocja najzdolniejszych wykonawców,
• popularyzacja repertuaru dziecięcych i młodzieżowych piosenek.


Uczestnicy prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych:
1. klasy I-V,
2. klasy VI-VIII i gimnazja,
3. szkoły ponadgimnazjalne.


Decyzją kategorii uczniów klas I-IV: I nagroda - Paweł Nowak ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie, II miejsce- Kornelia Surdy z SSP STO, trzecie – Anna Gelbert ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach.

 

img 0996

 

W kategorii uczniów klas VI-VIII oraz gimnazjów: I nagroda - Iga Hamera z Gimnazjum nr 4 w Starachowicach, II nagroda - Weronika Koziór z Gimnazjum w Bielinach, trzecia - Karolina Kwiatek SP 12. W kategorii wiekowej uczniów szkół ponadgimnazjalnych I miejsce - Martyna Bidzińska z III LO w Starachowicach, II miejsce Wiktoria Grosicka z II LO w Starachowicach, trzecie - Milena Ryś z OSiW OHP w Starachowicach. Jury przyznało też wyróżnienie, Weronice Styk z I LO w Starachowicach.

 

Młodzieżowy Dom Kultury

img 0991

                                             

uczestniczka festiwalu

 

uczestniczka konkursu

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.