Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek serdecznie zaprasza na konferencję podsumowującą projekt "Starachowice OD nowa", która odbędzie się 20 listopada 2019 r. o godz. 10:00 w sali Olimpia w Urzędzie Miejskim.

Prowadzenie konsultacji społecznych, opracowanie dokumentów strategicznych Gminy, koncepcji działania i dokumentacji technicznej najwazniejszych inwestycji oraz mnóstwo działań społecznych i analiz. To tylko niektóre działania, które od 2016 r. były realizowane w ramach projektu "Starachowice OD nowa". Dzięki udziałowi miasta w konkursie Modelowa Rewitalizacja Miast, Starachowice miały okazje czerpać inspirację od najlepszych ośrodków i osób, zajmująych się działaniami rewitalizacyjnymi. Teraz przyszedł czas na podsumowanie tych działań, podzielenie się rezultatami projektu oraz dyskusji nad procesem rewitalizacji w mieście.  

Spotkanie będzie także okazją do zaprezentowania działań, które obecnie trwają w ramach dużego projektu rewitalizacyjnego, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz innych inwestycji wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji.

Ramowy program konferencji:

09:30 – 10:00 – Rejestracja, kawa powitalna
10:00 - Otwarcie konferencji || Prezydent Miasta Starachowice - Marek Materek
10:15 - Modelowa Rewitalizacja Miast - idea konkursu || Aleksandra Kułaczkowska – Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
10:30 - Panel obywatelski - mieszkańcy w procesie rewitalizacji - organizacje pozarządowe, seniorzy, młodzież, komitet rewitalizacji
11:00 - Partycypacja społeczna w procesie rewitalizacji || Aleksandra Jadach-Sepioło - Instytut Rozwoju Miast i Regionów
11:15 - Projekt "Starachowice OD nowa" - główne działania i rezultaty || Aneta Nasternak-Kmieć - Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice ds. Społecznych.
11:30 - Panel ekspercki - Aneta Nasternak-Kmieć, Aleksandra Jadach-Sepioło, Aleksandra Kułaczkowska
12:30 - Zakończenie konferencji i sieciowanie
13:00 - 15:00 - Spacer studyjny po obszarze rewitalizacji

Projekt "Starachowice OD nowa" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

Autor: Kamil Stanos
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.