Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Rolety do okien - harmonijkowe w paski zaciemniające

Rolety do okien- harmonijkowe w paski zaciemniające

Jak sama nazwa wskazuje roleta ta ma głównie funkcję zaciemniającą i skutecznie chroni przed promieniami słonecznymi. Dodatkowo wyróżnia ją ciekawa aranżacja, bowiem roleta jest plisowana, a plisy powodują, że możemy zasłonić dowolny fragment okna, przesuwając tkaninę od dołu do góry. Dzięki temu nasze wnętrze nabiera oryginalnego wyglądu. Profile takich żaluzji zwykle są wykonane z wysokogatunkowego aluminium. Skupiają sobie coraz większą rzeszę użytkowników, głównie ze względu na połączenie praktyczności z oryginalnym wyglądem. Do zalet rolet harmonijkowych zaliczamy niewątpliwie zasłonięcie dowolnego fragmentu okna, możliwość sterowania nimi w trybie góra- dół. Ponadto odnajdziemy szeroką gamę tkanin oraz kolorów. Wybierając roletę do okien w stylu harmonijkowym, możemy być spokojni, o to, że dopasujemy ją do każdego rodzaju okna. Charakteryzują się ponadto dużą wytrzymałością i trwałością oraz możliwością montażu elektrycznego. 

Nowoczesne rolety do okien 

Coraz częściej tworzymy nasze wnętrza z myślą o nowoczesnym designu. Do tego wystroju mogą przyczynić się rolety do okien. Dzisiaj na rynku są dostępne różne rodzaje rolet. Możemy wybrać ich tkaniny, materiały, tworzywa, kolory, mechanizację, itp. Jednymi z częściej wybieranych wzorów rolet do okien, są ostatnimi czasy harmonijki. Możemy je kupić od ręki, jeśli odpowiada nam wymiar gotowej rolety. Jeśli nie, istnieje możliwość zamówienia jej na wymiar. Rolety harmonijkowe są dziś bezinwazyjne w montażu, a dodatkowo tworzą idealnie dopasowany do naszych wymagań, zaciemniający klimat. Zważając uwagę, na to, że nowoczesne wnętrza mają zwykle duże oszklone powierzchnie, należy mieć na uwadzę odpowiedni wybór rolety. Rolety harmonijkowe sprawdzają się i w tej opcji, ponieważ świetnie wypełnią tą dużą powierzchnię, swym ciekawym innowacyjnym kształtem. 

Na co należy kierować swoją uwagę, przy wyborze rolety do okien balkonowych? 

Najważniejsze przy wyborze rolety do okien balkonowych, jest dokładnie ich wymierzenie. Prawidłowy wymiar daje gwarancję właściwego działania rolety. Drugą ważną kwestią, jest wybór odpowiedniego materiału, trzeba wziąć po uwagę, że będą tworzyły dużą powierzchnię, dlatego kolor pasujący do wnętrza jest tu kluczowy, by nie odznaczały się zbytnio. Kolor to kwestia oczywiście indywidualna i poniekąd ważna, bo tworzy estetyczną całość, jednak warto także wziąć pod uwagę funkcjonalność rolety i skupić uwagę na jakości materiału i jego dodatkowych walorach. Możemy bowiem odnaleźć materiały wododporne, odbijające światło lub je blokujące. Wybór plisów na nasze okno balkonowe, czy tarasowe z powodzeniem może zastąpić, wychodzące już z mody firany i zasłony. Niewątpliwie jest to dobra opcja, przy ograniczaniu kurzu w domu. Wystarczy wówczas zapewnić roletom raz na jakiś czas odpowiednie czyszczenie, które jest możliwe za pomocą odpowiednich środków chemicznych i delikatnych gąbek, czy szmatek i z pewnością będzie to łatwiejsze w utrzymaniu czystości, niż zasłony, które pochłaniają kurz w dużych ilościach i trzeba je prać i prasować o wiele częściej.