Berberys – gdzie nada się ten krzew?

W każdym ogrodzie czy na działce potrzebne są nie tylko piękne kwiaty, drzewa czy grządki z owocami, ale również i krzewy. Mogą one pełnić zarówno funkcje ozdobne, jak i użytkowe. Często bowiem niektóre krzewy, których możemy użyć w naszym ogródku, mogą świetnie pełnić rolę żywopłotu czy bazy na przykład do kwiecistych rabat. Berberys jest bardzo ciekawym krzewem, który bez problemu może znaleźć zastosowanie w twoim ogrodzie. Jak jednak go wybrać i jak go hodować?

Berberys – wyjątkowy krzew do twojego ogrodu

Berberys to bardzo szybko rosnący krzew, który często wykorzystywany jest zarówno w parkach, jak i na prywatnych posesjach i na ulicach. Odpowiednio pielęgnowany i strzyżony może bowiem często pełnić rolę żywopłotu i to właśnie ten krzew jest do tej roli wybierany najczęściej. W tej roli jednak nie spełnią się wszystkie jego odmiany, choć bez wątpienia warto pamiętać właśnie o tym zastosowaniu. Istnieją jednak bardziej ozdobne gatunki tej rośliny, które idealnie sprawdzą się jako podstawa do rabat.

Berberysy rosną bardzo szybko i nieregularnie, przez co ich podcinanie jest wręcz wymagane – po pierwsze, aby uzyskać wymagany przez nas kształt, a po drugie, by jego wzrost nie wymknął nam się spod kontroli. Berberys świetnie radzi sobie nawet zimą, gdy temperatury spadają – na tej roślinie nie robi to większego wrażenia. Jeżeli nosicie się z zamiarem kupna jakiegoś gatunku berberysu, wielki wybór czeka was na stronie https://domisad.pl/catalog/berberys. Po więcej ciekawostek o tej roślinie oraz tekstów z zakresu ogrodnictwa i lifestylu zapraszamy zaś na portale http://asbiznesu.pl/, a także http://muszlafest.pl/.