Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach podjęła ważną inicjatywę w celu ochrony seniorów przed działaniami oszustów. Nawiązanie współpracy z Orange Polska sprawi, że do tysięcy abonentów seniorów korzystających z usług telekomunikacyjnych trafią informacje, dzięki którym będą mogli uchronić swoje oszczędności. Wspólnie opracowana ulotka informacyjna będzie dołączana do każdej faktury i dystrybuowana na terenie całego kraju. Już dziś możesz zapoznać się z jej treścią na naszej stronie.

Seniorzy często są posiadaczami telefonów stacjonarnych, co z ich perspektywy niesie za sobą wiele zalet i trudno się z tym nie zgodzić. Coraz więcej seniorów korzysta też z telefonów komórkowych czy internetu, pozwalających na wygodne załatwianie wielu codziennych spraw.  Są jednak i wady. Ci właśnie abonenci bardziej narażeni są na ataki oszustów działających popularnymi metodami, szczególnie „na wnuczka”. Mechanizm samego oszustwa jest znany, a mimo to nadal przestępstwo to stanowi istotny problem, który nie pozostaje obojętny świętokrzyskim policjantom. Warto wiedzieć, jak chronić siebie i swoich bliskich, nie rezygnując z możliwości pozostawania w kontakcie.
Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach podjęła wiele inicjatyw mających na celu ochronę seniorów. Kolejną z nich jest akcja zorganizowana we współpracy z Orange Polska. Opracowano szereg materiałów edukacyjno-informacyjnych, które dzięki wspomnianej współpracy trafią do wielu odbiorców, nie tylko w regionie, ale w całej Polsce. Ulotka informacyjna oraz zbiór zasad, którymi wszyscy powinni się kierować podczas rozmów telefonicznych dołączane będą do przysyłanych rachunków. Zależy nam by każdy senior wiedział jak się zachować odbierając telefon, jak korzystać z Internetu oraz gdzie szukać ewentualnej pomocy.
Praktyczne wskazówki dotyczące sprawnego i bezpiecznego korzystania z technologii przez seniorów można znaleźć na stronach Orange Polska: www.orange.pl/dlaseniora.

Opr. MŚ

  • ulotka informacyjna
  • ulotka informacyjna

Pliki do pobrania

  • 147.16 KB
    ulotka