Gdzie emeryci mogą szukać aktualnych ofert pracy w Starachowicach?

Starachowicki rynek pracy ma dużo ofert dla osób bezrobotnych oraz emerytów, którzy chcą sobie trochę dorobić. Jesteś emerytem i mieszkasz w Starachowicach? Sprawdź, gdzie możesz się zatrudnić i jak wpłynie to na wysokość Twojej emerytury.

Czy emeryci mogą dorabiać do emerytury bez ryzyka jej utraty?

Praca dla emeryta nie musi oznaczać konieczności rezygnacji z emerytury. Warto jednak dokładnie znać przepisy, żeby nie nadziać się na przysłowiową minę.

Przepisy wymieniają trzy grupy emerytów, co do których określono, ile mogą zarobić, przebywając na emeryturze:

– Kobiety, które ukończyły 60 lat lub mężczyźni, którzy ukończyli 65 lat. Te osoby nabyły prawda emerytalne i mogą sobie dorabiać do emerytury bez ograniczeń. To właśnie dla nich można znaleźć najwięcej ofert pracy dodatkowej pod hasłem: praca Starachowice dla emeryta.

– Od powyższej zasady jest jeden wyjątek. Dotyczy osób, które otrzymują emeryturę, podniesioną do minimalnej na podstawie ustawy o świadczeniach społecznych. Te osoby muszą liczyć się z ryzykiem anulowania dopłaty, jeśli ich przychód za pracę przekroczy kwotę wyrównania emerytury do minimalnej.

– Osoby będące na wcześniejszej emeryturze nie mogą zarobić więcej niż 4364,70 zł brutto. Jeśli przekroczą tę kwotę, świadczenie z ZUS zostanie zmniejszone.

Gdzie emeryt w Starachowicach może szukać pracy dodatkowej?

Najprościej byłoby znaleźć zatrudnienie w swoim zawodzie, większość emerytów to specjaliści nadal bardzo poszukiwani na rynku pracy. Trudno przypuszczać, że tuż po przejściu na emeryturę utracili kwalifikacje. Dotyczy to szczególnie pracowników administracyjnych, księgowych, nauczycieli, pracowników produkcyjnych. Gdzie jeszcze szukać pracy dla emeryta?

Praca zdalna w Starachowicach

Wbrew pozorom praca zdalna nie jest wyłącznie domeną młodych ludzi. Emeryci coraz częściej nie są wykluczeni cyfrowo, ba – poruszają się po internecie lepiej niż niejeden młody człowiek. Mogą oni pracować jako asystenci/wirtualne sekretarki, pracownicy działu obsługi klienta poprzez mailing lub chat, zajmować się księgowością (np. wprowadzaniem dokumentów do systemu). W tej grupie wiekowej znajdują się też informatycy.

Starachowice – praca w ochronie dla emeryta

Starachowiccy pracodawcy chętnie zatrudniają emerytów do pracy w szeroko pojętej ochronie. Emeryt może pracować jako portier, parkingowy, ochroniarz na osiedlu, w sklepie itp. warunkiem jest dobry stan zdrowia i kondycja fizyczna. Emeryt dobrze sprawdzi się także w roli szatniarza.

Praca w ochronie przydzielana emerytowi polega raczej na monitoringu niż konieczności podejmowania osobistej interwencji, dlatego to dobra opcja dla seniorów, którzy chcą pozostać aktywni na rynku pracy.

Emeryci w roli korepetytorów

Korepetycji może udzielać nie tylko emerytowany nauczyciel, ale każdy, kto ma odpowiednią wiedzę i potrafi ją przekazać. Emeryci najczęściej udzielają korepetycji u siebie w domu, rzadziej oferują dojazd do ucznia. Pandemia pokazała, że sprawdza się też opcja korepetycji udzielanych online.

Emeryt jako opiekun osoby starszej?

Tak, jak najbardziej. Trzeba bowiem pamiętać, że emeryci to coraz częściej osoby w dobrej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Na nich czeka praca w państwowych i prywatnych domach opieki. Mogą też pracować na indywidualne zlecenia. Warunkiem jest duża empatia i dobry stan zdrowia.

 

Emerycie, zostań kasjerem!

Duże braki kadrowe w handlu detalicznym sprawiają, że coraz częściej za kasą można zobaczyć emeryta. Nie inaczej jest w Starachowicach. Emeryci bez problemu znajdą pracę w sklepie w dogodnych dla siebie godzinach.