Reprezentanci Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin Senshi powrócili z Mistrzostw Europy z dorobkiem trzech medali. Nasi sportowcy w tym tygodniu odwiedzili starachowicki magistrat i osobiście spotkali się z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem.

- Karatecy SKK Senshi to jedna ze sportowych wizytówek naszego miasta. Podopieczni Sebastiana Kozieła z bułgarskiej Sofii przywieźli medale Mistrzostw Europy, a dziś odwiedzili mnie w Urzędzie Miejskim prezentując zdobyte trofea. Sukcesy młodych karateków to kolejny przykład dobrej pracy szkoleniowej w starachowickich klubach. Dziękujemy, gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwa - powiedział po miłym spotkaniu Prezydent Miasta Marek Materek.

Reprezentanci starachowickiego Senshi rywalizowali w Sofii o medale Mistrzostw Europy. Wyjazd na turniej mistrzowski był możliwy również dzięki finansowemu wsparciu Gminy Starachowice. 

sensi2

Nasi medaliści

W Bułgarii podopieczni Sebastiana Kozieła zdobyli trzy medale mistrzowskie. Złoto wywalczyła Julia Seweryn, a brązowe krążki dołożyli Karol Ożóg oraz Zuzanna Pacek.

Julia Seweryn była najlepsza w konkurencji kata juniorek. W rywalizacji indywidualnej medal wywalczył również Karol Ożóg. Zawodnik SKK Senshi zdobył brąz w kata juniorów.

Do dwóch medali w rywalizacji indywidualnej miejsce na podium dołożyła również Zuzanna Pacek. Nasza zawodniczka wspólnie z kolegą i koleżanką z reprezentacji wywalczyła brąz w konkurencji drużynowej kata mikstów.

Gratulujemy!

 

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.