Gmina Starachowice od poniedziałku przyjmuje już wnioski i wpłat od mieszkańców, którzy zgłosili zapotrzebowanie na zakup węgla. Przypominamy, iż w Starachowicach obowiązywać będzie cena 1794 złote za jedną tonę węgla.

- Surowiec będzie dostarczany do składów węgla z polskich kopalń. Będzie to polski węgiel z polskich kopalń. Na pewno nie będzie to importowany węgiel – zapewnia Prezydent Miasta Marek Materek.

Przez kilka tygodni Urząd Miejski zbierał informacje o zapotrzebowaniu na zakup węgla po preferencyjnych cenach. Przekazywane one były przez mieszkańców mailowo oraz osobiście. W tym czasie złożono do starachowickiego magistratu ponad 650 wniosków na łączną wartość ponad 950 ton węgla.

wegiel 1794

Gmina Starachowice teraz przystępuje do kolejnego etapu działań. Od poniedziałku Urząd Miejski odwiedzają już mieszkańcy, którzy zgłaszali zapotrzebowanie na zakup węgla. Te osoby odwiedzają magistrat w celu wypełnienia wniosku na zakup surowca i po weryfikacji wniosku otrzymują informacje o obowiązku wniesienia opłaty za węgiel, zgodnie z ustaloną ceną.

- W przypadku naszego miasta ta cena wynosić będzie 1794 złotych za tonę. Staraliśmy się maksymalnie ograniczyć koszty związane z zakupem, dystrybucją i dostarczeniem węgla. Te starania przyniosły efekt w postaci ustalenia bardzo dobrej ceny dla naszych mieszkańców – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Gmina Starachowice oczekuje teraz na pierwszą dostawę węgla do współpracujących składów węgla na terenie miasta.

Zgodnie z podpisaną umową dostawa z Polskiej Grupy Górniczej będzie wynosiła 621 ton węgla. Surowiec będzie pochodził z czterech polskich kopalń. Będą to:

- KWK ROW Ruch Marcel – kopalnia w Radlinie – orzech – 81 ton,

- KWK Wesoła – orzech – 324 tony,

- KWK Piast – Ziemowit Ruch Wola – karlik ekogroszek – 81 ton

- KWK ROW Ruch Marcel – groszek – 135 ton.

 

>>> JAK KUPIĆ WĘGIEL <<<

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.