Centrum Usług Społecznych do 30 listopada przyjmuje wnioski o przyznanie dodatku węglowego. Wnioski należy składać od poniedziałku do piątku na parterze budynku przy ulicy Majówka.

Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2022r. o dodatku węglowym Centrum Usług Społecznych w Starachowicach do końca miesiąca przyjmuje wnioski o dodatek węglowy. Dodatek przysługuje w wysokości 3 tysiące złotych dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe. Warunkiem przyznania takiego wniosku jest fakt, iż przynajmniej 85 proc. paliwa będzie stanowić węgiel kamienny.

- Nowelizacja zawarta w ustawie z 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych wprowadziła zmiany polegające na możliwości ubiegania się ponownie o przyznanie dodatku węglowego osobom, które go nie otrzymały. Warunkiem jest jednak konieczność przeprowadzenia wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania. Organ ustala wówczas warunki zamieszkiwania pod jednym adresem w odrębnych lokalach kilku gospodarstw domowych oraz wykorzystywanie przez te gospodarstwa oddzielnego lub współdzielonego źródła ogrzewania – informuje Wioletta Grosicka, p.o. Dyrektora Centrum Usług Społecznych.

Wnioski należy składać w Centrum Usług Społecznych w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych (parter budynku, pokój nr 1) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

 

cus pgo

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.