21 listopada to niezwykła data w kalendarzu świat znanych i nieco mniej znanych. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to okazja do zrobienia dobrego uczynku, wysłania uśmiechu do napotkanych osób czy powiedzeniu wszystkim bliskim osobom życzliwych słów.

Grupy dzieciaków z dwujęzycznego żłobka i przedszkola „Kreatywne Nutki” wspólnie ze swoimi opiekunami postanowiły świętować ten dzień wspólnie z mieszkańcami Starachowic i pracownikami najważniejszych instytucji w mieście.

315534095 675845684161720 8056025100206956891 n

Grupa Mądre Sowy serwowała "uśmiechy na wynos" z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Przedszkolaki odwiedziły Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Sąd Rejonowy oraz Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną. Z kolei Grupy: Elfy, Nutki oraz Marzyciele włączyły się w obchody tego dnia odwiedzając Klub Senior+ "Niezapominajka" oraz oddział Centrum Usług Społecznych przy ul. Armii Krajowej, a także okoliczne punkty handlowe.

315865059 3058087634481662 5014988396569732743 n

Starachowicki magistrat odwiedziły „Mądre Sowy”. Szczególnie miło wizytę małych gości z „parasolem życzliwości” wspomina Zastępca Prezydenta Miasta Marcin Gołębiowski. Dzieci odwiedziły bowiem sekretariat zastępców i miały okazję spotkać się zarówno z Zastępcą do spraw Społecznych Marcinem Gołębiowskim jak i Zastępcą do spraw Gospodarczych Elżbietą Gralec.

- Dzieci odwiedziły Nas z zadaniem wpisania się do specjalnie przygotowanego „parasola życzliwości”. Dzięki tej akcji dzieci już od najmłodszych lat uczą się okazywania życzliwości, szacunku dla drugiego człowieka, używania miłych słów i zwrotów. Wizyta dzieci miała więc charakter uczczenia tego dnia, ale ma ona również charakter edukacyjny. Poprzez tego typu akcje w najlepszy sposób uczymy dzieci pozytywnych zachowań – podkreśla zastępca Prezydenta Miasta Marcin Gołębiowski.

urząd miasta 3

- W powiedzeniu „śmiech to zdrowie” jest sporo prawdy. Okazuje się, że śmiech ma pozytywny wpływ na cały nasz organizm, zarówno na ciało, jak i na umysł. Wspomaga pracę różnych organów i poprawia odporność, a jednocześnie wpływa na podniesienie nastroju i rozładowanie stresu – zapewniają pracownicy „Kreatywnych Nutek”.

urząd miasta 1

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.