Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach przeprowadzili spotkanie z uczniami Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Stachowicach. Zajęcia profilaktyczne odbyły się pod hasłem „Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności”.

Wczoraj policjant z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach przeprowadzili spotkanie w Liceum Sportowym w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Tematem spotkania były prawa człowieka, przemoc oraz hejt. Zajęcia profilaktyczne zostały przeprowadzone pod hasłem „Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności”.

Policjanci podczas spotkania przybliżyli kilka kwestii związanych z prawami człowieka m.in. omówili rys historyczny oraz źródła wszelkich praw i wolności każdej osoby. Podczas zajęć policjant podkreślił naturalny i niepodzielny charakter  praw człowieka oraz że prawa człowieka są powszechne, niezbywalne i nienaruszalne. Dodatkowo zwrócił uwagę, że przestrzeganie praw człowieka powinno być gwarantowane i chronione przez państwo.

Kolejną częścią zajęć było omówienie, czym jest przemoc, cyberprzemoc, hejt oraz mowa nienawiści. W tej części uczniowie dowiedzieli jakie występują formy i rodzaje przemocy oraz jak postępować w sytuacjach związanych z przemocą bądź łamaniem podstawowych praw człowieka szczególnie za pomocą sieci internetowych.  

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

  • podczas spotkania
  • podczas spotkania
  • podczas spotkania