Już w najbliższy czwartek 30 marca, w Sali Olimpia Urzędu Miasta w Starachowicach odbędzie się Ogólnopolska Konferencja „Świat niebieskich motyli”. Poświęcona będzie kwestii autyzmu u dzieci. Organizatorem wydarzenia jest Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi "Kreatywne Nutki", a Honorowym Patronatem wydarzenie objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.


Swoją obecność potwierdzili już cenieni w kraju specjaliści, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w wybranych obszarach dotyczących autyzmu:

- mgr Jolanta Kazanowska - “Terapia metodą Integracji Sensorycznej - sprawdzone oddziaływania dla dzieci z autyzmem”
- mgr Magdalena Tarnawska - “Droga do komunikacji dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – wyzwania, potrzeby, terapia”
- D.O. Dariusz Serafin - “Mądrość ciała - bioenergetyczne podejście do istoty zdrowia”
- mgr Adrian Borowik - “Elastyczność... Dlaczego tak trudno o nią w autystycznym świecie?”

Życie codzienne z osobami z autyzmem stanowi wyzwanie – dla rodzin, nauczycieli i terapeutów. Wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale także indywidualnego podejścia. Doskonale wiemy jak ważna jest znajomość szerokiego wachlarza metod i technik terapeutycznych, aby znaleźć unikalną drogę do każdego „niebieskiego motyla”. Ma to wpływ na poprawę codziennego funkcjonowania oraz efektywność terapii. Konferencja ma dodatkowo wspomóc osoby opiekujące się chorymi w poszerzeniu swojej wiedzy i umiejętności. 

Zapraszamy również na stronę konferencji:  www.kreatywnenutki.edu.pl/konferencja/

plakat konferencja

Autor: Karol Wójcik