Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące oszustw podczas zakupów w sieci. W wyniku działania sprawców 33-latek stracił blisko 1000 złotych, natomiast 44-latek blisko 250 złotych. Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy, że podczas zakupów w Internecie należy zachować ostrożność i rozwagę.

Podczas zakupów w sieci przede wszystkim nie dajmy się zwieść okazji, pod którą bardzo często kryje się oszustwo. Warto również poświęcić kilka chwil po to, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat sprzedającego. Lepiej stracić trochę czasu i kilka niepewnych okazji, niż raz dać się oszukać.

Wczoraj do starachowickiej komendy zgłosił się 33-letni mieszkaniec powiatu, który poinformował mundurowych, że padł ofiarą oszustów. Z relacji mężczyzny wynikało, że przez Interenet zakupił telefon. Po wpłaceniu 1000 złotych na konto oferenta, kontakt z nim się urwał, a 33-latek nie otrzymał zakupionego telefonu. Kolejną oszukaną osobą był 44-latek, który zakupił srebrna bransoletę. Ta historia zakończyła się tak samo jak poprzednia. Mężczyzna stracił blisko 250 złotych.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach