Święta Wielkanocne to czas, w którym odwiedzamy rodzinę, najbliższych i wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie. W związku z powyższym od dziś do późnych godzin wieczornych w poniedziałek, na świętokrzyskich drogach pojawi się zwiększona liczba patroli ruchu drogowego. Policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

Wielu z nas, aby spotkać się w święta z najbliższymi, spędzi w drodze setki kilometrów. Jeżeli zaś wyruszamy w podróż własnym samochodem pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić stan techniczny naszego auta. W ten sposób unikniemy niebezpiecznych sytuacji na drodze spowodowanych usterkami pojazdu. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach. Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks. Nie zapominajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać na miejsce kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego świętokrzyscy policjanci wezmą „pod lupę”  tych kierujących, którzy nie będą stosowali się do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze będą kontrolować m.in. prędkość z jaką poruszają się kierujący, ich trzeźwość, sposób przewożenia pasażerów oraz bagaży. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy kierujący posiadają stosowne uprawnienia. Na głównych ciągach komunikacyjnych, w sytuacjach zatorów drogowych lub innych utrudnień policjanci będą także rozważać podjęcie ręcznej regulacji ruchem w celu jego upłynnienia. 

Zwiększona liczba patroli ruchu drogowego, więcej kontroli trzeźwości oraz sprawdzanie czy uczestnicy ruchu stosują się do obowiązujących przepisów to wszystko działania świętokrzyskich policjantów, aby mieszkańcy województwa świętokrzyskiego czuli się bezpiecznie i w spokoju, w rodzinnej i ciepłej atmosferze mogli spędzić zbliżające się Święta.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na drogach woj. świętokrzyskiego doszło do 5 wypadków, w których zginęły 3 osoby a 5 zostało rannych. Mundurowi zatrzymali 32 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz 19 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

 

 

Źródło: KWP Kielce

 • Policjanci w trakcie działań
  Policjanci w trakcie działań #1
 • Policjanci w trakcie działań
  Policjanci w trakcie działań #2
 • Policjanci w trakcie działań
  Policjanci w trakcie działań #3
 • Policjanci w trakcie działań
  Policjanci w trakcie działań #4
 • Policjanci w trakcie działań
  Policjanci w trakcie działań #5
 • Policjanci w trakcie działań
  Policjanci w trakcie działań #6