Jerzy Krawczyk pozostanie prezesem Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach na kolejną kadencję. Taka decyzja zapadła podczas walnego zebrania słuchaczy UTW, które odbyło się w dniu 29 maja w Sali Konferencyjnej „Olimpia” Urzędu Miejskiego. Krawczyk jest pierwszym prezesem UTW w 16-letniej historii, który zarządzał będzie tym stowarzyszeniem przez co najmniej dwie kadencje.

Walne Zebranie Słuchaczy UTW wybrało nowy zarząd starachowickiego uniwersytetu. Prezesem pozostał Jerzy Krawczyk. Funkcję wiceprezesów piastować będą Dorota Jantos oraz Helena Wiesława Pęczek. Sekretarzami UTW zostały wybrane Bożena Gaik oraz Teresa Prokop. W roli skarbnika występować będą w tej kadencji Urszula Fiałek oraz Helena Pożoga Buchelt.

Rzecznikiem prasowym UTW została Iwona Dziubińska-Czerko. Skład zarządu uzupełniają: Grażyna Urbańska, Ewa Grzelka, Włodzimierz Gierada oraz Stanisław Prokopiuk.

IMG 2035

- Przed nami nowe cele i wyzwania. W nowej kadencji planujemy kontynuację działań związanych z edukacją seniorów. Chcemy dalej dbać o sprawność umysłową i fizyczną naszych seniorów. Na liście naszych działań nie zabraknie więc wykładów, spotkań ze specjalistami i wykładowcami. Już dziś zapowiadam również współpracę naszego uniwersytetu z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. Pomoc przy realizacji naszych działań zapowiadają również wykładowcy ze Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy – podkreśla prezes Jerzy Krawczyk.

IMG 2036

Ważne miejsce w rozwoju zainteresowań starachowickich seniorów będzie pełnić również dbałość o tężyznę fizyczną.

- Joga, zumba, aqua-aerobic plus oczywiście spacery i nordic walking to lista najważniejszych aktywności dla seniorów. Wszak zdrowie i sprawność seniorów jest dla nas najważniejsze – dodaje Krawczyk.

Podczas zebrania podjęta została uchwała o nadanie tytułu Honorowego Członka UTW dla Elżbiety Durlej oraz Bogumiły Skrobisz.

IMG 2040

Obecnie na liście słuchaczy starachowickiego UTW znajduje się 167 osób. Nowy zarząd chce zachęcić nowe osoby do przyłączenia się w struktury uniwersyteckie.

- Jestem przekonany, że wkrótce przekroczymy magiczną barierę 200 osób – zapowiada prezes.

IMG 2044

Starachowicki UTW jest obecny na wielu imprezach kulturalnych na terenie miasta. Angażuje się w liczne działania edukacyjne czy ekologiczne. Doskonale układa się również współpraca z władzami miasta, które wspierają działania uniwersyteckie, a wsparcie finansowe w formie dotacji jest ważnym aspektem realizacji tych zadań.

Każdy kto chce dołączyć do grona słuchaczy UTW powinien odwiedzić stronę stowarzyszenia. Tam podane są szczegóły co do działalności uniwersyteckiej oraz możliwości dołączenia w poczet UTW. Biuro UTW znajduje się przy ulicy Glinianej 10 a i czynne jest codziennie w godzinach od 10 do 12-ej.

IMG 2046

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.