Każdy jubileusz jest okazją do świętowania. Złote Gody to jednak rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Niezwykłe uroczystości jubileuszowe mają za sobą kolejne starachowickie małżeństwa z 50-letnim stażem.

- 50 lat razem. Cierpliwość, umiejętność wybaczania, miłość i szacunek to z pewnością najlepsza recepta na długoletnie pożycie małżeńskie. Jubileusz Złotych Godów świętują kolejne szczęśliwe małżeństwa z 50-letnim stażem – podsumował jubileuszowe spotkanie Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

gody1

Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Podczas spotkania w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego prezydent wręczył pamiątkowe medale pięciu parom.

Medale i najlepsze życzenia pomyślności prezydent Materek złożył Państwu Danucie i Bogdanowi Jędrasek, Teresie i Józefowi Minda, Zofii i Henrykowi Pastuszce, Matyldzie i Bogusławowi Swat oraz Ewie i Kazimierzowi Szczałuba.

Gratulujemy odznaczeń, które są symbolem trwałości małżeństwa i rodziny. Życzymy kolejnych wielu lat przeżytych w miłości, szacunku i szczęściu oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności.

22

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.