UM Starachowice: Wyniki przetargu na najem lokali w
Nowe możliwości dla przedsiębiorców i artystów w Pałacyku – zakończono przetarg na lokale użytkowe
  • Przetarg na wynajem czterech lokali w Centrum Kreatywności „Pałacyk” zakończony.
  • Lokale o powierzchni od 18,36 do 35,06 m² wynajęte po 45 zł za m².
  • W przetargu wzięło udział 6 osób na każdy lokal.
  • Wyniki przetargu już dostępne, najemcy wybrani.

W ubiegłym tygodniu, dokładnie 5 kwietnia, Urząd Miejski w Starachowicach zorganizował przetarg nieograniczony na wynajem lokali użytkowych w odrestaurowanym budynku Centrum Kreatywności „Pałacyk”. Obiekt ten, położony przy ulicy Konstytucji 3 Maja 15, stał się nowym miejscem dla lokalnych przedsiębiorców i artystów.

Przetarg obejmował cztery lokale – numer 102, 104, 105 i 106, których metraże wahały się od najmniejszego, mającego 18,36 m², do największego o powierzchni 35,06 m². Cena wywoławcza za metr kwadratowy wynosiła 45 zł netto. Zainteresowanie przetargiem było wysokie, gdyż na każdy z lokali przypadało po 6 zainteresowanych najemców.

Zgodnie z procedurami, wyniki przetargu zostały ogłoszone zgodnie z § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości.

Wyłonienie najemców czterech lokali w „Pałacyku” to kolejny krok w kierunku ożywienia tego zabytkowego miejsca. Centrum Kreatywności ma stać się inkubatorem dla lokalnych talentów i przedsiębiorców, którzy będą mogli tu rozwijać swoje projekty w inspirującym otoczeniu.

Zakończenie przetargu otwiera nowy rozdział dla „Pałacyku” i jego przyszłych najemców, którzy już niedługo zaczną tworzyć tutaj swoje kreatywne przestrzenie.


Opierając się na: UM Starachowice