Nowa droga powiatowa i ciąg pieszo-rowerowy w kierunku Lipia gotowe
W Starachowicach zakończyła się przebudowa ważnej drogi powiatowej, która prowadzi w kierunku Lipia. Mieszkańcy mogą teraz cieszyć się nowoczesnym ciągiem pieszo-rowerowym oraz bezpieczniejszym i bardziej komfortowym dojazdem do miasta.
  1. Przebudowa drogi powiatowej do Lipia.
  2. Powstanie nowego ciągu pieszo-rowerowego.
  3. Współpraca lokalnych władz i dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.
  4. Oficjalny odbiór inwestycji w Światowy Dzień Roweru.

Po wielu latach problemów z nierównościami na drodze powiatowej, mieszkańcy Starachowic oraz wszyscy przyjezdni mogą odetchnąć z ulgą. Dzięki współpracy Powiatu Starachowickiego, Miasta Starachowice oraz Gminy Brody, zakończono prace nad przebudową drogi, która teraz zapewnia bezpieczny i komfortowy dojazd do miasta.

Jak podkreślił Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek: Takie zmiany lubię najbardziej. Współpraca Powiatu Starachowickiego, Miasta Starachowice i Gminy Brody przyniosła kolejny pozytywny efekt. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych i zaangażowanie partnerów projektu sprawiło, że do Starachowic od strony Lipia wjedziemy już bezpiecznie i komfortowo.

W ramach inwestycji przebudowano ponad 1500 metrów odcinka drogi powiatowej oraz zbudowano 700-metrowy ciąg pieszo-rowerowy. Nowa ścieżka rowerowa, która jest oświetlona i biegnie od ronda do przejazdu kolejki wąskotorowej, z pewnością stanie się ulubionym miejscem rowerzystów i spacerowiczów.

Starosta Powiatu Starachowickiego, Piotr Babicki, wyraził zadowolenie z zakończenia prac w Światowy Dzień Roweru, mówiąc: Światowy Dzień Roweru to idealna okazja na oficjalny odbiór tego odcinka drogi rowerowej. Ta droga będzie służyć wszystkim. Rowerzystom, pieszym i kierowcom. Będziemy mieli nową drogową wizytówkę miasta i powiatu.

Wartość całego zadania wyniosła 5 794 065,00 zł, z czego 5 251 662,00 zł pochodziło z dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład. Wkład własny Powiatu Starachowickiego, Gminy Starachowice oraz Gminy Brody wyniósł odpowiednio 135 069,00 zł, 241 667,00 zł i 165 667,00 zł.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ROADSTAR Sp. z o.o. Zakres prac obejmował m.in. poszerzenie nawierzchni jezdni do 6 metrów, modernizację odwodnienia oraz przebudowę zjazdów. Na odcinku 715 metrów wykonano bitumiczny ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 metra, który dodatkowo został oświetlony.

Całość inwestycji była realizowana w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę i rozbudowę odcinków dróg powiatowych”. Dzięki temu mieszkańcy zyskali nie tylko nowoczesną i bezpieczną drogę, ale również ścieżkę rowerową, która będzie służyć przez wiele lat.


Opierając się na: Starachowice