Mobilny spacer historyczny z projektem „Młodzi SZYBują” zadebiutował w Starachowicach
Zapraszamy wszystkich mieszkańców na wyjątkowy spacer historyczny, który odkryje przed nami tajemnice starachowickich kopalni. Wydarzenie jest częścią projektu „Młodzi SZYBują” i odbędzie się już jutro.
  1. Spacer historyczny po kopalniach Starachowic.
  2. Spotkanie 5 czerwca 2024 o godz. 11:00.
  3. Miejsce zbiórki: fontanna koło ławeczki Zdzisława Rachtana.
  4. Wymagane telefony z aplikacją Action Track.

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w „Mobilnym spacerze historycznym”. Wydarzenie, które jest częścią projektu „Młodzi SZYBują”, odbędzie się już jutro, 5 czerwca 2024 roku. Spotykamy się o godzinie 11:00 przy fontannie obok ławeczki Zdzisława Rachtana.

Spacer będzie okazją do odkrycia fascynujących historii związanych z kopalniami w naszym regionie. Organizatorzy zachęcają uczestników do zabrania ze sobą telefonów z zainstalowaną aplikacją Action Track, która umożliwi interaktywną wędrówkę po historycznych miejscach.

Projekt „Młodzi SZYBują” ma na celu nie tylko zapoznanie młodzieży z lokalnym dziedzictwem, ale również aktywizację społeczności poprzez innowacyjne formy edukacji. Spacer historyczny to doskonała okazja, aby w ciekawy sposób spędzić czas i poznać nieznane dotąd fakty o naszym mieście.

Całe przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dzięki temu, uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, co pozwala na szeroki dostęp do tej niezwykłej lekcji historii.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji i dołączcie do nas jutro na mobilnym spacerze historycznym!


Na podstawie: Biblioteka w Starachowicach