Największa impreza taneczna w powiecie: 300 tancerzy walczyło o tytuły mistrzowskie
W miniony weekend odbyło się wyjątkowe wydarzenie taneczne, które zgromadziło najlepszych tancerzy z całej Polski. Krajowe Mistrzostwa Tańców Karaibskich, Par, Latin Style i Synchro przyciągnęły zarówno uczestników, jak i licznych widzów, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną emocji i rywalizacji.
  1. Blisko 300 tancerzy z 16 klubów w Polsce.
  2. Ponad 700 prezentacji tanecznych ocenianych przez sędziów.
  3. Najlepsi tancerze zyskali szansę na wyjazd na Mistrzostwa Europy i Świata.
  4. Wydarzenie patronowane przez starostę Piotra Babickiego.

W Miejskiej Hali Sportowej blisko 300 tancerzy z całej Polski rywalizowało o tytuł mistrza w różnych kategoriach tanecznych. Publiczność miała okazję podziwiać różnorodność stylów: od Bachaty, Salsy, Samb po Jive, Cha Cha Cha i Merengue. Tancerze zaprezentowali także efektowne pokazy Caribbean Show i Synchro Dance, które zachwyciły widzów.

Oficjalne otwarcie odbyło się w piątek, 14 czerwca, z udziałem starosty Piotra Babickiego. Podczas finału, który miał miejsce 15 czerwca, najlepsi tancerze zostali uhonorowani pucharami, medalami i dyplomami. Nagrody wręczali m.in. starosta Piotr Babicki, zastępca Prezydenta Marcin Gołębiowski oraz Joanna Lisowska ze Studia Tańca Fox i Krzysztof Szczygieł z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

„Gratuluję organizatorom, szczególnie Pani Joannie Lisowskiej, założycielce Studia Tańca FOX, która w dużej mierze odpowiada za ten sukces. Cieszę się, że mogliśmy gościć w naszym powiecie najlepszych spośród tancerzy w Polsce” – mówi starosta Piotr Babicki.

Wydarzenie przyciągnęło dużą liczbę mieszkańców powiatu, którzy mieli okazję zobaczyć najwyższy poziom taneczny oraz wspaniałe talenty artystyczne. Stroje pełne cekinów i brokatów, gorące tańce i latynoska muzyka stworzyły wyjątkową atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci uczestników i widzów.

Krajowe Mistrzostwa Tańców Karaibskich były nie tylko okazją do zaprezentowania umiejętności tanecznych, ale także do zanurzenia się w świat muzyki i tańca. To wydarzenie z pewnością zapisze się w historii lokalnych imprez kulturalnych jako jedno z najbardziej spektakularnych.


Opierając się na: Powiat