Spotkanie DKK Nad Skałą: Sarah McCoy i jej
W czerwcowe popołudnie członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki mieli okazję zanurzyć się w fascynującą lekturę powieści Sarah McCoy „Córka piekarza”. Spotkanie odbyło się w bibliotece przy ul. Staszica 9, gdzie uczestnicy dzielili się swoimi wrażeniami z książki oraz delektowali się pysznymi wypiekami.

Literacka podróż w czasie: II wojna światowa i współczesny Teksas

Powieść „Córka piekarza” autorstwa Sarah McCoy przenosi czytelników na dwie różne płaszczyzny czasowe. Pierwsza z nich to Niemcy podczas II wojny światowej. Główna bohaterka, Elsie, jest młodą dziewczyną, córką piekarza, która w obliczu wojennych trudności staje się opiekunką małego żydowskiego chłopca. Chłopiec ukrywa się w domu Elsie, co jest niezwykłym wyzwaniem, biorąc pod uwagę, że ich piekarnia odwiedzana jest codziennie przez dziesiątki ludzi. Historia ta porusza serca czytelników swoją autentycznością i dramatyzmem.

Spotkanie dwóch światów: Reba i Elsie

Druga płaszczyzna czasowa to współczesny Teksas, gdzie młoda dziennikarka Reba zmaga się z własnymi życiowymi wyborami. Reba spotyka Elsie, która teraz prowadzi cukiernię. Zlecone zadanie napisania reportażu o obchodach Bożego Narodzenia w różnych kulturach prowadzi ją do tej właśnie cukierni, położonej blisko granicy z Meksykiem. Spotkanie z Elsie staje się dla Reby nie tylko inspiracją do napisania artykułu, ale także źródłem nowej przyjaźni i wsparcia. Ich losy splatają się w sposób, który pozwala czytelnikom dostrzec analogie między trudnymi decyzjami młodych kobiet w różnych epokach.

Wzruszenia, refleksje i słodki poczęstunek

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki było nie tylko okazją do wymiany myśli i refleksji na temat powieści, ale także do integracji przy słodkim poczęstunku. Uczestnicy mogli skosztować wypieków z lokalnych piekarni oraz napić się kawy i herbaty. Atmosfera była wspaniała, a dyskusje o książce pełne emocji. Warto dodać, że książka Sarah McCoy została wysoko oceniona przez czytelników, zdobywając 7,2 punktów w skali dziesięciopunktowej.

Następne spotkanie: „Baśń o wężowym sercu” Radka Raka

Kolejne spotkanie DKK zaplanowano na 18 lipca, a lekturą będzie „Baśń o wężowym sercu albo Wtóre słowo o Jakubie Szeli” autorstwa Radka Raka. Uczestnicy już nie mogą się doczekać, by zanurzyć się w kolejnej literackiej przygodzie i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. DKK to nie tylko miejsce, gdzie można porozmawiać o książkach, ale również przestrzeń do nawiązywania nowych znajomości i spędzania czasu w miłej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury do dołączenia do Dyskusyjnego Klubu Książki i uczestnictwa w nadchodzących spotkaniach. To doskonała okazja, by poznać nowe tytuły, wymienić się opiniami i spędzić czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.


Na podst. Biblioteka w Starachowicach