Rowerowy Rajd MTB Partyzanckie Ścieżki już w niedzielę!
Miłośnicy rowerowych przygód mają doskonałą okazję na aktywne spędzenie czasu. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się Rowerowy Rajd MTB Partyzanckie Ścieżki, organizowany przez Stowarzyszenie SPK Bike przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Druga edycja Rowerowego Rajdu MTB Partyzanckie Ścieżki

W niedzielę, 7 lipca, o godzinie 10:30 rozpocznie się kolejna edycja rajdu rowerowego, który poprowadzi uczestników wytyczonymi leśnymi ścieżkami. To już druga odsłona tego wydarzenia, które ma na celu popularyzację turystyki rowerowej oraz nawiązanie do historycznych tradycji regionu. Trasa rajdu, licząca 18 kilometrów, została wyznaczona w malowniczym Sieradowickim Parku Krajobrazowym.

Walory turystyczne i start rajdu

Uczestnicy rajdu będą mieli okazję nie tylko do aktywnego spędzenia czasu, ale również do podziwiania walorów turystycznych regionu. Trasa prowadzi przez leśne ścieżki, a start i meta rajdu zostaną zlokalizowane przy starachowickim zalewie Lubianka. To doskonała okazja, by połączyć sport z odkrywaniem uroków okolicy.

Zapisy na rajd i atrakcje dla uczestników

Aby wziąć udział w rajdzie, należy dokonać zgłoszenia na stronie wydarzenia. Cena pakietu startowego wynosi 20 złotych, a liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć. Na mecie na uczestników czekać będą pamiątkowe medale oraz grill. Dodatkowo, Mobilna Klinika Rowerowa BIKEFREAKS Rafał Gołda oferuje bezpłatny przegląd roweru dla uczestników rajdu.

Przygotowania do rajdu

W ostatnich dniach członkowie Stowarzyszenia SPK Bike intensywnie pracowali nad przygotowaniem trasy rajdu. Poprawiali oznakowanie, aby uczestnicy mogli komfortowo poruszać się po wytyczonej trasie. Prezydent Miasta Starachowice, Marek Materek, dodaje: „Wszystko będzie zapięte na ostatni guzik. Wszyscy są przygotowani na doskonałą zabawę. W niedzielę szukajcie białych i niebieskich strzałek oznaczających kierunek trasy.”

Stowarzyszenie SPK Bike i ich misja

Stowarzyszenie SPK Bike, założone w 2021 roku, skupia miłośników turystyki rowerowej. Ich celem jest zbudowanie większej społeczności wokół Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. „MTB to nasza wspólna pasja i postanowiliśmy wykorzystać ją do zbudowania większej społeczności wokół Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. SPK to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu, park to ponad 12 tysięcy hektarów terenu i kilometry dróg i ścieżek pieszo-rowerowych. Chcemy poprawić jakość dróg i ścieżek w parku. Głównym i pewnie czasochłonnym celem naszej działalności jest wytyczenie i zbudowanie pierwszych 100 kilometrów przyjaznej dla rowerzystów infrastruktury, która stała by się wielką atrakcją turystyczną w regionie” – dodają członkowie stowarzyszenia.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do aktywnego spędzenia niedzieli na rowerze i odkrywania uroków naszego regionu!


Na podst. Urząd Miejski w Starachowicach