Beata Maciejewska w bibliotece - polityka, kobiety i cena niezależności

2 min czytania
Beata Maciejewska w bibliotece - polityka, kobiety i cena niezależności

FOT. Biblioteka w Starachowicach

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach zrobiło się politycznie, ale bez patosu - autorka i działaczka Beata Maciejewska opowiadała o tym, co dzieje się za kulisami sceny publicznej. Spotkanie miało lokalny akcent - wśród wspomnianych osób znalazł się prezydent miasta Marek Materek, a rozmowę prowadziła dyrektor biblioteki Jolanta Sopińska.

  • Spotkanie autorskie z Beatą Maciejewską - opowieści z Sejmu i diagnoza polskiej sceny politycznej
  • Spotkanie z Beatą Maciejewską zaprosiło do rozmowy o kulturze partyjnej i roli kobiet
  • Gdzie szukać informacji i jak trzymać rękę na pulsie

Spotkanie autorskie z Beatą Maciejewską - opowieści z Sejmu i diagnoza polskiej sceny politycznej

Beata Maciejewska - publicystka, była posłanka i była wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy - przyjechała do biblioteki z książką “Kulisy Lewicy. Eliminacja, chciwość, strach”. Opowiadała o swoich parlamentarnych doświadczeniach i o relacjach w klubie poselskim, a sala słuchała uważnie, bo to były fragmenty nie tylko politycznej kroniki, lecz także lekcja odpowiedzialności dla tych, którzy myślą o władzy. 🙂

Wśród poruszanych wątków pojawiła się cena niezależności - nie jako slogan, lecz jako zapis realnych dylematów, decyzji i konsekwencji. Dla miejscowej publiczności ważne było też to, że jednym z nielicznych pozytywnych bohaterów z tej opowieści okazał się prezydent Starachowic Marek Materek - fakt, który nadał spotkaniu wyraźny lokalny kontekst.

Spotkanie z Beatą Maciejewską zaprosiło do rozmowy o kulturze partyjnej i roli kobiet

Rozmowy dotyczyły także sposobu podejmowania decyzji w partiach, relacji w klubach i miejsca kobiet w strukturach władzy. To nie była sucha analiza - autorka dzieliła się osobistymi obserwacjami z pracy parlamentarnej, co dodało spotkaniu ludzkiego wymiaru i pozwoliło widzom zobaczyć, jakie mechanizmy kształtują polityczne wybory. 😊

W sali było też trochę fotograficznej kroniki - pamiątkowe zdjęcia z autorką, prezydentem i dyrektorką biblioteki pokazały, że takie spotkania łączą dyskusję z lokalnym życiem społecznym. To momenty, które warto zapamiętać, bo to one tworzą opowieść o mieście i ludziach, którzy je współtworzą.

Gdzie szukać informacji i jak trzymać rękę na pulsie

Jeśli chcesz być na bieżąco z podobnymi wydarzeniami w bibliotece - odwiedź placówkę lub skontaktuj się bezpośrednio.
Adres: ul. Jana Kochanowskiego 5, 27-200 Starachowice
Telefon: +48 41 322 18 05
E-mail: [email protected]
Godziny pracy: Pon - Pt: 9:00 - 18:00

Warto zaglądać do biblioteki - takie spotkania nie tylko opowiadają o wielkiej polityce, ale pokazują, jak ta polityka odbija się na naszej lokalnej społeczności. Zapamiętajcie to miejsce jako przestrzeń do rozmowy i debaty. 📚

na podstawie: MBP Starachowice.

Autor: krystian