Kradzież powerbanku w Starachowicach odsłoniła 65 gramów amfetaminy

Ochrona jednego z marketów w Starachowicach rozpoznała 47-latka, który kilka tygodni wcześniej ukradł powerbank. Po ujęciu mężczyzny policjanci znaleźli w jego plecaku wagę elektroniczną i dwa woreczki z białym proszkiem. Badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina o łącznej wadze 65 gramów.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie jednego z marketów w mieście. Pracownik ochrony rozpoznał sprawcę wcześniejszej kradzieży, ujął go i wezwał patrol. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach ustalili, że 47-latek w lutym ukradł powerbank.
Mężczyzna przyznał, że skradziony przedmiot ma w miejscu swojej pracy. Tam właśnie policjanci sprawdzili jego rzeczy. W plecaku znaleźli nie tylko powerbank, ale też wagę elektroniczną i dwa foliowe woreczki z białym proszkiem. Wstępne badania potwierdziły, że to amfetamina.
47-latek został zatrzymany, a następnie doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
To wygląda na sprawę, w której zwykła kradzież sklepowego sprzętu błyskawicznie odsłoniła znacznie poważniejszy wątek. Jeden powrót do marketu wystarczył, by na jaw wyszły nie tylko wcześniejsze konsekwencje kradzieży, ale też narkotyki w ilości, której nie da się już tłumaczyć przypadkiem.
na podstawie: Policja Starachowice.
Ostatnie Artykuły

Kradzież powerbanku w Starachowicach odsłoniła 65 gramów amfetaminy

Mamy czas w Starachowicach - dzień dla mam, które chcą złapać oddech

DANCEconomy w Starachowicach - taniec, który tłumaczy pieniądze 💃📊

Dzielnicowy z Brodów zdążył przed tragedią 47-latka

Szybka diagnostyka w jednym miejscu. Starachowickie laboratorium stawia na profilaktykę

W Starachowicach projekt szwajcarski ma już własne zaplecze

Rowerowa sieć Starachowic rośnie. Kolejne odcinki już w budowie

Rolnicy mają czas do połowy czerwca. Ruszył nabór do konkursu o najpiękniejszą zagrodę

Na Żeromskiego rusza nowa pomoc. Stary budynek zyska drugie życie

Maj w Starachowicach rozstawia sceny od muzeum po park kultury

Brody stawiają na turystykę. Studenci z Kielc sprawdzą potencjał gminy

Właściciele zwierząt muszą złożyć wniosek o WNI. Termin mija 18 czerwca

Nad zalewem w Rudzie kierowcy nie zapłacą już za postój

W Lubieni policjanci ostrzegą przed oszustwami. Wróci też temat gminy
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach - kontakt, godziny, informacje
- Kuratorium Oświaty w Kielcach Oddział w Starachowicach - kontakt, godziny, informacje
- Rzeka Kamienna i jej bieg przez Starachowice. Gdzie wpada do Wisły?
- Jak spędzić dzień w Starachowicach z dzieckiem? Najciekawsze atrakcje turystyczne
- Zalew w Wąchocku to idealne miejsce na spacer, relaks i wodne atrakcje
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego w Kielcach Filia w Starachowicach - kontakt, godziny, informacje
