UM Starachowice: Budowa trzech budynków mieszkalnych coraz bliżej!

2 min czytania

Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wspólny Dom rozstrzygnęło przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji technicznej trzech budynków mieszkalnych, które miałyby powstać przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Starachowicach. - Następnie na przełomie lutego i marca planujemy kolejny przetarg na wybór wykonawców, którzy wybudują budynki wielorodzinne, łącznie powstanie 60 częściowo wyposażonych mieszkań informuje Prezydent Miasta Marek Materek.

Gmina Starachowice wspólnie z STBS-em przystępuje do programu Mieszkanie + w formie Społecznego Budownictwa Czynszowego realizowanego przy współpracy Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Funduszu Dopłat. Przyjęta konstrukcja finansowa pozwoli na odciążenie budżetu Gminy poprzez 70% udział środków zewnętrznych w realizowanej inwestycji.

- W kwietniu bieżącego roku Gmina przekazała, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, aportem do STBS-u działkę zlokalizowaną pomiędzy wjazdem do Ekomuzeum a wjazdem do firmy Graficom, która ma być przeznaczona pod budowę trzech budynków wielorodzinnych informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Następnym krokiem był przetarg ogłoszony na wyłonienie wykonawcy dokumentacji technicznej i uzyskanie pozwolenia na budowę wymienionych budynków wielorodzinnych. To zostało już zrobione komisja wybrała najkorzystniejszą ofertę zgodnie z którą koszt wykonania wymienionej dokumentacji to ok. 113 tys. zł a termin jej wykonania to luty 2019 r. Następnie na przełomie lutego i marca planujemy ogłoszenie przetargu na wybór wykonawców, którzy wybudują budynki wielorodzinne w nich 60 wykończonych lokali mieszkalnych wyposażonych w kuchenki elektryczne, biały montaż oraz okładziny podłogowe.

Kolejne plany związane z budownictwem mieszkaniowym dotyczą bloku przy ul. Kościelnej, jak zapowiada prezydent przetarg na realizację tego przedsięwzięcia zostanie ogłoszony po podpisaniu umowy z Polskim Funduszem Rozwoju z którego otrzymamy środki pochodzące ze sprzedaży około 20, 30 % akcji Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

- W czwartek spotkałem się z wiceprezesem ds. finansowych Polskiego Funduszu Rozwoju, firma podtrzymuje zainteresowanie udziałem w postępowaniu, które zostało ogłoszone informuje Prezydent Marek Materek. - Mam nadzieję, że ta transakcja dojdzie do skutku i będziemy mogli ogłosić postępowanie również na budowę kolejnych 100 mieszkań chronionych, socjalnych i komunalnych przy ul. Kościelnej. Przypomnę, że na inwestycję przy ul. Kościelnej Gmina otrzymała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego i w roku 2019 musi ruszyć budowa, abyśmy nie stracili uzyskanego dofinansowania.

Autor: Iwona Tamiołło

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Miejski w Starachowicach, http://www.starachowice.eu/, starachowice.eu/aktualnosci/3642-budowa-trzech-budynkow-mieszkalnych-coraz-blizej

Autor: krystian