Piłkarze Staru Starachowice odnieśli kolejne zwycięstwo ligowe w rozgrywkach świętokrzyskiej klasy okręgowej. Star pokonał w Kunowie miejscową Stal 1:0.

Podopieczni Arkadiusza Bilskiego odnieśli już 11. zwycięstwo ligowe w rozgrywkach klasy okręgowej w rundzie jesiennej. „Zielono-czarni” po raz kolejny wygrali spotkanie wyjazdowe. Star tym razem przywiózł komplet trzech punktów z Kunowa pokonując Stal 1:0.star emil krzemiński

Jedynego gola dla starachowickiej drużyny zdobył Mariusz Fabjański. Napastnik Staru zdobył gola tuż przed przerwą wykorzystując rzut karny w 41. minucie meczu. „Fabjan” ma już na koncie siedem trafień i powoli goni czołówkę klasyfikacji strzelców, której liderem jest...inny zawodnik Staru Maciej Horna (10 goli).

Po zwycięstwie w Kunowie Star ma już na koncie 34 punkty. Drugi w tabeli Orlicz Suchedniów traci do starachowiczan trzy punkty. Podium ligowe – zapewniające awans do czwartej ligi – zamyka GKS Rudki z dorobkiem 27 punktów. Czwarta w tabeli Sparta Dwikozy (22 punkty) ma już 12 punktów straty do lidera ze Starachowic.

Piłkarze Staru w rundzie jesiennej zagrają jeszcze trzykrotnie. W najbliższą niedzielę (28 października) Star zagra na własnym boisku z Piaskowianką Piaski. Tydzień później podopieczni Arkadiusza Bilskiego zmierzą się z Astrą Piekoszów (dom), a rozgrywki zakończą pojedynkiem w Morawicy (11 listopada).

Do rundy wiosennej piłkarze Staru mają przygotowywać się między innymi na odebranym i czekającym na pierwsze grupy treningowe pełnowymiarowym boisku przy ulicy Szkolnej. We wtorkowym spotkaniu z Prezydentem Miasta Starachowice udział brał również prezes Staru Emil Krzemiński, który wierzy w drużynę oraz sportowe sukcesy „zielono-czarnych”.

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.