Młodzi siatkarze czwartoligowego SMS Absolwenci Starachowice przegrali kolejne spotkanie mistrzowskie. Tym razem ulegli liderowi swojej grupy Lerko Kielce 0:3.

Dla podopiecznych Macieja Kosowskiego środowa porażka w Miejskiej Hali Sportowej jest już piątą porażką w tych rozgrywkach. Nasza drużyna debiutuje w rozgrywkach ligowych, a premierowy sezon ma być okazją do zdobywania cennego doświadczenia.absolwenci

W dotychczasowych spotkaniach Absolwenci odnieśli już jedno zwycięstwo. Wygrali we własnej hali z GKS Volley Pawłów 3:2. Nasi siatkarze wygrali jeszcze jednego seta w pojedynku z Emerykiem Nowa Słupia (porażka 1:3).

W środowy wieczór była okazja na poprawę tego dorobku. Niestety w starciu z doświadczoną ekipą z Kielc górą byli goście. W pierwszym secie Lerko wygraną zapewniło sobie w drugiej części partii. Kielczanie wygrali 25:19, choć starachowiczanie prezentowali się całkiem nieźle.

Po zmianie stron nasza drużyna nieco pogubiła się i dość łatwo traciła kolejne punkty. Ostatecznie Absolwenci przegrali tego seta 12:25 i w całym meczu przegrywali już 0:2.

Początek trzeciego seta to znów dobra gra gości i prowadzenie ekipy Lerko. Absolwenci powrócili jednak do gry. Doprowadzili do remisu (20:20), a nawet mieli piłki setowe. Niestety w decydujących momentach górę wzięło doświadczenie lidera.

Młodemu zespołowi ze Starachowic należą się jednak brawa. Podopieczni Macieja Kosowskiego w sezonie zasadniczym ligi rozegrają jeszcze dwa spotkania. Już za tydzień Absolwenci zagrają w Pawłowie. Mecz zostanie rozegrany 19 grudnia (środa) i będzie okazją dla gospodarzy do rewanżu za porażkę w Starachowicach. Absolwenci liczą jednak na drugie zwycięstwo i walkę o tytuł najlepszej drużyny w powiecie starachowickim w rozgrywkach czwartej ligi.

W styczniu przyszłego roku SMS Absolwenci zagrają we własnej hali z Team Spirit Kielce.

absolwenci

Dopinguj Cerrad w Staszowie

Przypominamy również, iż już jutro (piątek, 14 grudnia) kolejny mecz trzecioligowy rozegrają siatkarze Cerradu SMS Starachowice. Ich rywalem będzie drużyna Siatkarza Staszów. W ligowej tabeli oba zespoły mają po 14 punktów. Piątkowy mecz urasta do rangi jednego z najważniejszych spotkań ligowych dla siatkarzy Cerradu SMS.

Siatkarze liczą na wsparcie swoich sympatyków. Wszystkie osoby, które chcą jechać do Staszowa i wesprzeć dopingiem naszą drużynę proszone są o kontakt z przedstawicielami klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zapraszamy !