W związku z otwarciem swojej działalności gospodarczej, musimy podejmować następne decyzje. Nie zawsze już na samym początku potrzebny jest nam samochód, natomiast w wypadku niektórych działalności, może być nam on potrzebny już od pierwszego dnia.

Wyłonić można kilka rozwiązań, jak pozyskać pieniądze oraz jak sfinansować kupno pojazdu. Najpopularniejszy będzie kredyt i leasing. Co ciekawe, ta druga opcja wybierana jest coraz chętniej. Leasing w Arval dla nowych firm, które działają poniżej jednego roku, dostępny jest na atrakcyjnych warunkach.

Leasing dla nowych firm nie stanowi żadnego problemu!

Przed laty, firmy leasingowe swoje oferty kierowały przede wszystkim do przedsiębiorców, których działalność trwała przynajmniej przez kilka miesięcy. Aktualnie nie jest to już problem, aby skorzystały z tej metody nowe firmy, które działają poniżej roku. Kiedy tylko założymy własną działalność, możemy już wziąć auto – leasing nam to umożliwi. Nie zaszkodzi porównać dostępne oferty, gdyż często spotkamy się z dość sporymi różnicami.

Co sprawia, że nowy przedsiębiorca ma szansę na leasing?

Kiedy interesuje nas leasing od pierwszego dnia działalności, należy dowiedzieć się co wpływa na to, że decyzja będzie pozytywna. Co ciekawe, nowi przedsiębiorcy najczęściej dostają w leasing nowe samochody lub takie, które pochodzą z pewnego źródła. Warto postawić na taki z salonu – nawet auto z gorszym wyposażeniem ale nowe, zawsze okaże się lepsze. Aby decyzja była jednak pozytywna, należy posiadać pozytywną historię w BIK. Trzeba upewnić się i sprawdzić, jak prezentuje się BIK, chociażby korzystając z raportu oraz sprawdzając ocenę scoringową, jak wyglądała spłata kredytów firmy do tego czasu.

Leasing dla nowych firm, których działalność trwa mniej niż rok

Tylko 1% wpłaty?

Najczęściej, młodzi przedsiębiorcy mają wątpliwości co do wysokości własnej wpłaty. Tak naprawdę, każdemu powinno się udać znaleźć ofertę leasingu na start, gdzie wpłata własna wynosi tylko 1%. Najczęściej, wymagane jest od 5 do 10%. Kiedy jako nowa firma, spełniamy też inne warunki, (np. dobra historia kredytowa) możemy liczyć na bardzo atrakcyjną ofertę. Co więcej, 1% wpłaty można uzyskać, nawet na początku działalności i wcale nie ma konieczności czekania kilku miesięcy. Leasing na atrakcyjnych warunkach, otrzymamy zaraz po otworzeniu firmy.

Wysokość wpłaty w wypadku samochodu osobowego

Jeżeli decydujemy się na używane auto, wpłata własna może być nieco wyższa. Co istotne, im samochód czy jakiekolwiek inne urządzenie jest starsze, tym wkład początkowy będzie musiał być wyższy. Przy używanych pojazdach, wysokość wkładu rozpoczyna się od 5%. Jest to identyczna sytuacja dla nowych firm, jak i dla tych, które już jakiś czas funkcjonują na rynku. Warto jednak wiedzieć, że krótko istniejąca firma o wiele łatwiej uzyska leasing na samochód nowy.

Leasing – na jak długo?

Bardzo często i jednocześnie błędnie, leasing kojarzy się nam z okresem pięciu lat. Kiedy wertujemy wszelkie oferty, w ogóle nie przyglądamy się temu ile będzie obowiązywać umowa, a jest to z pewnością kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Umowa może być zatem nawet dłuższa, niż wspomniane 5 lat. W wypadku wielu firm, istnieje możliwość podpisania umowy na okres siedmiu lat, kiedy chodzi o samochody oraz na lat osiem – w wypadku innych maszyn.

Dłuższy okres będzie oznaczał, że rata miesięczna będzie niższa, zatem jest to idealne rozwiązanie dla nowych przedsiębiorstw. Jako, że na początku istnienia, wszelkie oszczędności mogą okazać się przydatne, niższa miesięczna rata będzie pozwalała na łatwiejszy start.