Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Limanowa to piękne miasto położone w województwie małopolskim, na południu Polski. Każdego roku grono turystów udaje się w to miejsce, aby odpocząć od zgiełku miast, zwiedzić ciekawe miejsca oraz zaznać kontaktu z naturą. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się stoki narciarskie w okolicach miasta. Jeśli chcesz więcej poczytać o samym mieście lub jesteś mieszkańcem miasta i poszukujesz aktualnych informacji o tym co dzieje się w jego okolicach to warto odwiedzić portal limanowskie.pl Wiedza na tym portalu może okazać się przydatna również dla turystów.

Jeśli przybyłeś do miasta Limanowa w celach turystycznych to pierwsze kroki powinieneś skierować na rynek miasta. Nie tylko ze względu na znajdujące się tutaj Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej, ale również ze względu na bardzo zadbany i ciekawy projekt samego rynku. W jego okolicach znajdują się różnego rodzaju sklepy, kawiarenki i restauracje.

W trakcie wędrówek po mieście warto odwiedzić Muzeum Ziemi Limanowskiej. Znajduje się ono w zabytkowym dworze Marsów. Sam dwór Marsów powstał na przełomie XVIII i XIX wieku, a w roku 1970 został zaadaptowany na muzeum, które po dziś dzień jest otwarte dla osób zainteresowanych etnograficzną historią i kulturą regionu Limanowa.

Nad okolicą góruje 35-metrowy krzyż, który znajduje się na Miejskiej Górze. Został wybudowany jako symbol 2000-lecia Chrześcijaństwa i stał się cenioną atrakcją turystyczną. Na tarasie widokowym można dostrzec panoramę miasta i okoliczne wzniesienia. Przy odrobinie szczęścia, w dobrą pogodę można również obserwować piękną panoramę Tatr.

Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej stanowi wyjątkowy akcent architektoniczny w tej okolicy. Powstała jako symbol 100-lecia Konstytucji 3-go Maja. Przed samą bazyliką znajduje się 3-metrowy pomnik papieża Jana Pawła II. Warto jeszcze dodać, że dla osób zainteresowanych pieszymi wędrówkami o charakterze religijnym został w roku 2003 wytyczony Limanowski Szlak Papieski. Tymi ścieżkami wędrował ówczesny Ojciec Święty.

Atrakcje turystyczne Limanowej