Pod koniec października Warszawa była areną zmagań młodych sportowców uprawiających taekwondo olimpijskie. To właśnie w stolicy naszego kraju odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w tej dyscyplinie. W gronie uczestników krajowego czempionatu nie zabrakło reprezentantki Klubu Sportowego „Dragon”.

Olga Pochylska to reprezentantka starachowickiego Dragona, która do najważniejszych zawodów przygotowuje się pod okiem Marka Jasińskiego i Krzysztofa Wagi. Olga pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego, jest uczennicą tamtejszego Technikum ZDZ, a na co dzień trenuje w ostrowieckim Osiedlowym Domu Kultury. Zawodniczka jest również byłą stypendystką Gminy Starachowice. Olga Pochylska otrzymywała stypendium sportowe za wyniki sportowe osiągnięte w 2018 roku.

W kwietniu 2018 roku Pochylska zdobyła brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w taekwondo olimpijskim w konkurencji kyorugi w kategorii wagowej powyżej 59 kg.

Po dwóch latach od tamtego wydarzenia Olga dołożyła kolejny sukces sportowy. Podczas warszawskich Mistrzostw Polski juniorów Pochylska rywalizowała w kategorii do 68 kg. W kategorii tej o medale walczyło 8 zawodniczek. W ćwierćfinale Olga zmierzyła się z Oliwią Węcławską reprezentującą na co dzień barwy ULKS Taekwondo Borne Sulimowo. Nasza zawodniczka pokonała rywalkę 12:6 i awansowała do strefy medalowej.

W półfinale podopieczna Krzysztofa Wagi przegrała jednak z Łucją Szcześnik z AZS AWF Warszawa i rywalizację zakończyła na najniższym stopniu podium. Pochylska wywalczyła w stolicy brązowy medal, a jej półfinałowa rywalka została ostatecznie mistrzynią Polski.