Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza nabór do programu dotacyjnego IAM „Kulturalne pomosty” na rok 2021. Nabór trwa do 31 stycznia 2021 roku.

Program jest prowadzony w ramach 3 Priorytetu Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA „Projekty zagraniczne”. Kierowany jest do podmiotów prawa polskiego: organizacji pozarządowych i samorządowych instytucji kultury (z wyłączeniem współprowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Dofinansowane mogą zostać wydarzenia kulturalne, przygotowane we współpracy z partnerami z 20 krajów, których wykaz znajduje się w załączniku nr 2 do Regulaminu, „Wytyczne programowe”. Współpraca z partnerem zagranicznym, w oparciu o potwierdzający ją dokument, dostarczany na etapie podpisywania umowy, jest warunkiem koniecznym do udziału w konkursie.

Dofinansowane mogą zostać wydarzenia kulturalne, przygotowane we współpracy z partnerami z 20 krajów (Białoruś, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Ukraina, Węgry, Irlandia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Chiny, Gruzja, Japonia, Republika Korei, USA i Izrael).

Program nie przewiduje refundacji kosztów, wydatki po stronie dofinansowania IAM będą uznawane od dnia decyzji o przyznaniu dofinansowania.

Nabór wniosków trwa do 31 stycznia 2021 r., do godziny 23:59. Wnioski można składać poprzez system Witkac. W zakładce Konkursy na stronie www.witkac.pl znajduje się konkurs „Kulturalne pomosty 2021”.

SZCZEGÓŁY PROGRAMU

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.