Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej jednostki pilnie czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu. Funkcjonariusze w tym czasie wielokrotnie reagowali na wykroczenia kierujących, które realnie zagrażały uczestnikom ruchu. Zatrzymanych zostało dziewięciu kierujących pod wpływem alkoholu, a w niedzielne popołudnie policjanci w trakcie kilku godzin zatrzymali do kontroli czternastu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Policjanci podczas pełnienia służby wykorzystują specjalistyczne urządzenia, dzięki którym ujawniają kierujących łamiących przepisy kodeksu drogowego w rażący sposób. Bezpieczeństwo na drogach to priorytet dla policjantów wydziału ruchu drogowego.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali aż dziewięciu kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Sześcioro z nich kierowało samochodami, dwoje rowerami i jeden podróżował hulajnogą. Kierujący autami stracili już swoje uprawnienia i teraz będą odpowiadać za swoje zachowanie przed sądem, natomiast pozostali kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami.

Policjanci, którzy pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator ujawnili wczoraj po godzinie 18 kierującego osobowym fordem, który wykonał manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych. 62-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego za to rażące wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a do jego konta zostało przypisanych 15 punktów karnych.

Ponadto podczas kilku godzin niedzielnego popołudnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili czternaście przekroczeń dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Wszyscy kierujący otrzymali wysokie grzywny za popełnione wykroczenia.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

  • wyprzedzanie

Film TST.mp4

Opis filmu: wyprzedzanie

Pobierz plik TST.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.81 MB)