kiedy-kolejne-walki-polakow-w-ufc

UFC to federacja, która dla zawodników sportów walki jest niczym Liga Mistrzów dla piłkarzy. W największej i najlepszej organizacji mma występuje kilku zawodników z naszego kraju, dlatego też w dzisiejszym tekście omówimy, kiedy stoczą swoje kolejne pojedynki i jak radzili sobie w ostatnim czasie biało-czerwoni w UFC!

Jan Błachowicz

Nie ma wątpliwości, że największą gwiazdą polskich sportów walki w tym momencie jest Jan Błachowicz. Cieszyński Książę jakiś czas temu mógł się chwalić mianem posiadacza pasa mistrzowskiego, jednak stracił go w sensacyjnych okolicznościach z Gloverem Teixeirą. Polak był faworytem tego starcia, jednak dał się zaskoczyć w starciu z bardziej doświadczonym Brazylijczykiem. Być może Błachowicz trochę zlekceważył rywala, ponieważ wcześniej wygrywał z lepszymi przeciwnikami i skończyło się to bolesnym rozczarowaniem.

Polak od razu po porażce zaznaczał, że zamierza rozpocząć kolejny marsz w stronę tytułu. W pierwszym starciu po tamtej przegranej udało mu się pokonać Rakića, jednak tutaj rywal doznał kontuzji, co również wpłynęło na odbiór tego starcia. Szybciej niż można było się spodziewać, Błachowicz otrzymał kolejną okazję do walki o pas mistrzowski. Sytuacja wyniknęła z tego, że walka Teixeira vs Prochazka nie odbyła się z powodu kontuzji Czecha. Pas został zwakowany, a włodarze UFC zdecydowali się postawić go na szali w starciu Błachowicz vs Ankalaev.

W kursach proponowanych przez zakłady bukmacherskie faworytem był zawodnik z Dagestanu. Polak mógł pochwalić się większym doświadczeniem i lepiej radził sobie z presją, jednak jego przeciwnik znajdował się w znakomitej formie. Ankalaev to jeden z najbardziej nieobliczalnych zawodników, jacy wywodzą się z Dagestanu. Większość fighterów z tego regionu bazuje przede wszystkim na znakomitych zapasach, natomiast w przypadku Ankalaeva dominujący jest kickboksing. Nic więc dziwnego, że Polak przede wszystkim przygotowywał się do tego starcia, aby zmniejszyć atuty swojego rywala w stójce. Polak wygrał dwie pierwsze rundy, jednak później przeciwnik postawił na zapasy, co zaskoczyło komentatorów, a także samego Błachowicza. Po wyrównanej trzeciej rundzie, dwie kolejne padły łupem Ankalaeva, dlatego też sędziowie nie mieli łatwego zadania i ogłosili remis. Taki wynik sprawia, że żaden z zawodników nie zgarnął pasa i został on przesunięty na starcie Teixeira vs Hill. Tutaj lepszy okazał się Amerykanin, a Brazylijczyk po porażce zakończył karierę. Tym samym obecnie rewanż Błachowicz vs Teixeira jest wykluczony. Jiri Prochazka nadal leczy kontuzję, dlatego też możliwe, że Hill w swojej pierwszej obronie tytułu zmierzy się z Ankalaevem, który zdaniem włodarzy bardziej zapracował na taką szansę niż Błachowicz. Polak może być kolejnym do walki o pas, jeśli Czech nadal nie będzie gotowy do walki. W tym momencie kolejna walka Janka nie została ogłoszona.

Mateusz Gamrot

Mateusz Gamrot po Janku Błachowiczu to bez wątpienia druga największa nadzieja polskich sportów walki w UFC. Polak w ostatnim czasie wrócił na zwycięską ścieżkę, jednak będzie musiał odbudować swoją pozycję w czołówce kategorii wagowej. Gamer przegrał kilka miesięcy temu z Dariushem, co oddaliło go od ewentualnej walki o pas mistrzowski. Musi teraz ponownie pokonać kilku rywali, aby ponownie był brany pod uwagę w starciach z czołówką.

Gamer do tej pory stoczył 7 pojedynków w UFC, w których zanotował 5 wygranych i 2 porażki. W obu przypadkach po decyzji sędziów. Polak od początku swojej kariery ani razu nie dał się znokautować przeciwnikom, co bez wątpienia jest sporym osiągnięciem.

Po wygranej z Turnerem, Gamrot nie ma jeszcze ogłoszonego kolejnego przeciwnika. Zapewne trzeba będzie poczekać kilka tygodni, aby poznać dalsze plany włodarzy na Polaka.

Michał Oleksiejczuk

Michał Oleksiejczuk w UFC występuje od 2017 roku. Polak do tej pory stoczył 10 walk dla najlepszej federacji sportów walki na świecie, notując 6 wygranych, 3 porażki i 1 non-contest. Polak w ostatnim czasie wygrał dwa kolejne starcia, dlatego też otrzymał szansę do walki z Caio Borralho. Brazylijczyk w dotychczasowej karierze zanotował 13 wygranych i 1 porażkę. Aktualnie na jego koncie znajduje się seria zwycięstw, jednak zaledwie 3 triumfy miały miejsce w UFC. Od początku jego występów w UFC wszystkie walki zakończyły się po decyzji sędziów – raz technicznej, dlatego też ciekawą opcją na najbliższe starcie może być obstawienie, że pojedynek z Polakiem również zakończy się na punkty.

Karolina Kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz od 2015 roku występuje w organizacji UFC. Polka rozpoczęła swoją karierę od 3 wygranych z rzędu, po czym otrzymała okazję do walki o pas z Joanną Jędrzejczyk. W tym przypadku nie dała rady, notując swoją pierwszą, ale też nieostatnią porażkę. Łodzianka przegrała również w kolejnej rywalizacji z Claudią Gadelhą. Po tych dwóch porażkach Kowalkiewicz wróciła na dobre tory, ponieważ zaliczyła dwa kolejne triumfy, ale jak się później okazało była to jednak tylko chwilowo lepsza dyspozycja przed rekordową serią 5 porażek z rzędu. Pojawiały się nawet głosy, że może być to koniec Karoliny Kowalkiewicz w UFC, jednak Polka wyszła z kryzysu, notując dwie kolejne wygrane. Aktualnie ma na koncie 14 wygranych i 7 zawodowych porażek. Wszystkie przegrane miały miejsce w UFC, co pokazuje, jak duża jest dysproporcja poziomów pomiędzy mma w naszym kraju, a na całym świecie.

Następną rywalką Karoliny będzie Vanessa Demopoulos, która ma na koncie 9 wygranych i 4 porażki. „Lil Monster” przystąpi do tego starcia po serii 3 kolejnych wygranych. Analizując jej bilans łatwo zauważyć, że do tej pory ani razu nie dała się pokonać przed czasem. Wszystkie 4 porażki miały miejsce przez decyzję sędziów.

Typowanie UFC

UFC typowanie jest dostępne praktycznie co tydzień, jednak walki Polaków odbywają się rzadziej. Typowanie na UFC możliwe jest w wielu rynkach, jak chociażby kursy główne, w których zadaniem gracza jest wskazanie, kto wygra daną rywalizację. Oprócz tego można typować, jak zakończy się dany pojedynek, w której rundzie, a także wiele dodatkowych możliwości specjalnych.

Superbet regularnie dostarcza swoim klientom ciekawych promocji związanych z typowaniem sportów walki. Można je wykorzystać również przy okazji typowania UFC. Kolejne starcia z udziałem Jana Błachowicza oraz Mateusz Gamrota nie zostały jeszcze ogłoszone, jednak można się spodziewać, że bukmacher przygotuje na nie specjalne promocje związane z promocyjnym kursem lub innymi elementami oferty.

Obstawiając typy na UFC, pamiętaj, aby zachować chłodną głowę, ponieważ typowanie pod wpływem emocji może skończyć się sporym rozczarowaniem.

Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95