W dniach 25-26.03.2023 roku, w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Kielcach, odbył się 7 Wielki Bój Planszówkowy.

Starachowice, miały swoją reprezentację w postaci przedstawicieli Klubu Senior+"Niezapominajka", działającego z strukturach Centrum Usług Społecznych w Starachowicach. Od 2020 roku podczas zajęć gier planszowych, które są jednymi w wielu odbywającymi się w ramach działaności Klubu,  instruktor Michał Pajek starał się zaszczepić w seniorach zainteresowanie do gier planszowych. Coraz trudniejsze strategicznie i logicznie gry, tak spodobały się seniorom, że postanowili wziąć udział w turnieju.

"7 Wielki Bój Planszówkowy " to cykliczne spotkanie mające na celu nie tylko zmagania o trofea, ale przede wszystkim propagowanie gier planszowych. "Planszówki" wspaniale rozwijają myślenie strategiczne, logiczne, skupienie oraz pamięć, dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat w nie grać. Podczas zawodów można było wypożyczyć grę i rekreacyjne zmierzyć się z innymi lub po prostu nauczyć grać.  Czteroosobowa turniejowa drużyna w skład której weszły:Karwacka Mirosława, Maciąg Bożena, Owczarek Alicja i Ryś Danuta, startowała w sali zaawansowanej turnieju "Dominion". Dwie ostatnie Panie przeszły do półfinałów w których zajęły 2 miejsca. Mimo, że tym razem nie znalazły się w strefie medalowej, na uznanie zasługują wysokie pozycje i fakt, że grały z przeciwnikami o wiele młodszymi od siebie.

Jest to niezwykły przykład łączenia pokoleń i odwagi mierzenia się z własnymi lękami. Za rok z pewnością powalczą o miejsca w strefie medalowej.

gry piongry pion 1

gry pion 2gry pion 3

gry poziom 1gry poziom 2

 

gry poziom 3gry poziom 4

 

 

 

 

Autor: Paulina Koczubiej
Paulina Koczubiej