Wczoraj wieczorem policjanci ze starachowickiej drogówki, na drodze krajowej 42 ujawnili dwoje kierujących, którzy wyprzedzali w miejscu niedozwolonym. W obu przypadkach było to przekroczenie linii podwójnej ciągłej podczas manewru wyprzedzania. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli mandaty karne.

Wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 42 w gminie Wąchock, policjanci pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator ujawnili dwoje kierujących, którzy podczas wyprzedzania nie zastosowali się do linii podwójnej ciągłej dzielącej dwa pasy ruchu. Pierwszym pojazdem poruszała się 38-latka kierująca hyundaiem. Mieszkanka skarżyska za wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 200 złotych a do jej konta doliczone zostało 5 punktów karnych. Taką samą karę otrzymał 47-latek, który poruszając się toyotą również nie zastosował się do znaku poziomego.  

Dla przypomnienia, zgodnie z taryfikatorem wykroczenie wyprzedzania przed oznakowanym przejściem dla pieszych jest zagrożone karą grzywny w wysokości 1500 złotych i 15 punktami karnymi, natomiast wyprzedzanie w rejonie skrzyżowania  zagrożone jest grzywną w wysokości 1000 złotych i 10 punktów karnych.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Pliki do pobrania

  • Deskrypcja
    12.84 KB
  • Nagranie
    2 MB