Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach w sali narad im. por. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” odbyła się już XV edycja konkursu pn. „Bezpieczeństwo na piątkę”. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, która będzie reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim.

Po raz piętnasty obył się powiatowy etap konkursu pn. „Bezpieczeństwo na piątkę”. Jego celem jest promowanie bezpieczeństwa wśród dzieci, a w szczególności utrwalenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ogólnego oraz w ruchu drogowym, propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej i przygotowanie dzieci do rozważnego spędzania wolnego czasu.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy piąte ze szkół podstawowych ze Starachowic, Adamowa, Brodów, Osin i Rzepina.

Konkurs był podzielony na dwa etapy. W pierwszym uczestnicy musieli poradzić sobie z testem wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie każda z drużyn miała za zadanie zaprezentować w praktyce udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, które było oceniane przez ratownika medycznego Straży Pożarnej.

Najlepsza okazała się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Brodów, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Rzepinie.

Uczestnicy otrzymali nagrody oraz elementy odblaskowe, które poprawią ich widoczność na drodze po zmroku.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach