Marcin Bondarowicz z Starachowic laureatem ogólnopolskiego konkursu rysunkowego
Marcin Bondarowicz, znany rysownik z naszego miasta, ponownie został doceniony na ogólnopolskiej arenie. Jego twórczość znów przyniosła mu prestiżową nagrodę w konkursie im. Aleksandra Wołosa, co jest dowodem na nieustające uznanie dla jego talentu.
  1. Marcin Bondarowicz zdobył nagrodę specjalną w szóstej edycji konkursu na rysunek prasowy.
  2. Nagroda została przyznana przez Dziekana Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
  3. Rysunek, który przyniósł mu wyróżnienie, był ilustracją do artykułu w tygodniku Polityka.
  4. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie, a ceremonia wręczenia nagród zaplanowana jest na 11 maja w Muzeum Karykatury w Warszawie.

Marcin Bondarowicz jest postacią, która nieprzerwanie od pierwszej edycji konkursu zdobywa wyróżnienia, pokazując swoją niezachwianą pozycję w świecie polskiej ilustracji. Od 2019 roku, kiedy to zdobył swoją pierwszą Nagrodę Honorową, każda kolejna edycja konkursu przynosiła mu nowe laury.

W swojej pracy Bondarowicz często porusza tematy społeczne i polityczne, co jak sam mówi, jest dla niego zarówno wyzwaniem, jak i misją artystyczną. "Nie lubię klasyfikacji w sztuce. Uważam, że obrazy bronią się same. Najważniejsze, by nawiązać kontakt z odbiorcą, by wywołać emocje a co za tym idzie poruszyć sumienia," mówi rysownik.

Jego umiejętność tworzenia głębokich, filozoficznych dzieł, które jednocześnie są mocno osadzone w polskiej rzeczywistości, sprawia, że jego twórczość jest wyjątkowo ceniona zarówno przez krytyków, jak i publiczność.

Gratulacje dla Marcina Bondarowicza płyną z całego kraju, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne jego prace, które z pewnością będą równie przejmujące i znaczące.


UM Starachowice