UM Starachowice: Maciej Myszka nowym Sekretarzem Miasta od sierpnia 2024
Zmiany na stanowisku sekretarza w naszym urzędzie miejskim już niebawem. Maciej Myszka, obecny kierownik Referatu Ochrony Środowiska, przejmie obowiązki Tomasza Porębskiego, który pożegna się z funkcją z końcem lipca.
  1. Tomasz Porębski złożył rezygnację z funkcji Sekretarza Miasta, planując skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych.
  2. Maciej Myszka, dotychczasowy kierownik Referatu Ochrony Środowiska, został wybrany na nowego Sekretarza Miasta.
  3. Oficjalne przejęcie obowiązków przez Macieja Myszkę zaplanowano na 1 sierpnia 2024 roku.
  4. Prezydent Marek Materek oraz Tomasz Porębski wyrazili swoje gratulacje i podziękowania związane z tą zmianą kadrową.

Maciej Myszka, który od lat jest związany z lokalną społecznością i pracuje w Urzędzie Miejskim, zyskał uznanie komisji rekrutacyjnej dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu w samorządzie terytorialnym. "Kandydat spełnia wymagania stawiane jako obligatoryjne. Wykazał się bardzo dobrą znajomością przepisów i zagadnień określonych w ogłoszeniu o naborze odpowiadając w pełni na wszystkie zadane pytania" - informuje oficjalny komunikat Urzędu Miejskiego.

Maciej Myszka, dziękując za zaufanie, które mu obdarzono, wyraził gotowość do dalszego działania na rzecz miasta. "Nowym Sekretarzem Miasta będzie Maciej Myszka, który od lat działa na rzecz naszej lokalnej społeczności. Wierzę, że Maciej świetnie sprawdzi się w nowej roli" - przekazał w mediach społecznościowych prezydent Marek Materek.

Tomasz Porębski, ustępujący sekretarz, również podzielił się swoimi refleksjami: "Jestem szczęśliwy, że taką osoba obejmie stanowisko Sekretarza Miasta i będę mógł przekazać wszystkie swoje zadania w naprawdę dobre ręce. Na szersze podziękowania przyjdzie jeszcze czas, a póki co - powodzenia w dalszej pracy na rzecz miasta" - powiedział.

Zmiana na stanowisku Sekretarza Miasta to ważny moment dla lokalnej społeczności, który może przynieść nowe perspektywy i pomysły na rozwój naszego miasta. Wszystkim zaangażowanym życzymy powodzenia i satysfakcji z pełnionych funkcji.


Źródło: UM Starachowice