Iwona Świętokrzyskim Bibliotekarzem Roku 2023
Magdalena Mroczek, kierownik filii dla dzieci i młodzieży „Plastuś”, została wyróżniona tytułem Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2023. To wielkie wyróżnienie dla naszej lokalnej społeczności i dowód na to, że w Starachowicach mamy prawdziwych pasjonatów bibliotekarstwa.
  1. Magdalena Mroczek otrzymała tytuł Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2023.
  2. Monika Telka, kierownik Czytelni, również nominowana.
  3. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.
  4. W wydarzeniu uczestniczyli lokalni przedstawiciele władz.

W tegorocznej edycji konkursu, który odbył się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, Magdalena Mroczek, kierownik filii dla dzieci i młodzieży „Plastuś”, zdobyła prestiżowy tytuł Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2023. To wyróżnienie jest dowodem na jej nieoceniony wkład w rozwój lokalnej kultury czytelniczej oraz zaangażowanie w pracę z młodzieżą.

Na ceremonii obecni byli m.in. Marcin Gołębiowski, zastępca prezydenta Miasta Starachowice, oraz Jolanta Sopińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach. Ich obecność podkreśliła znaczenie tego wydarzenia dla całej naszej społeczności.

Warto również wspomnieć, że nominację w konkursie otrzymała Monika Telka, kierownik Czytelni. Jej praca i zaangażowanie również zostały zauważone i docenione, co świadczy o wysokim poziomie profesjonalizmu w naszej bibliotece.

Serdecznie gratulujemy Magdalenie Mroczek i Monice Telce za ich osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w pracy na rzecz naszej społeczności. Ich zaangażowanie i pasja są prawdziwym wzorem do naśladowania.


Wg inf z: MBP Starachowice