Czwartoligowi siatkarze SMS Absolwenci Starachowice zanotowali drugą porażkę ligową. Młody zespół przegrał wyjazdowy mecz z Lerko Kielce 0:3.

Siatkarze SMS Absolwenci Starachowice to młody zespół zgłoszony w tym roku do rozgrywek czwartej ligi. Podopieczni Arkadiusza Kosterskiego i Macieja Kosowskiego w swoim debiutanckim sezonie trafili do grupy 2 na czwartoligowym froncie. SMS gra w jednej grupie z zespołami Emeryka Nowa Słupia, Lerko Kielce, Team Spirit Kielce oraz GKS Volley Pawłów.

Młodzi siatkarze mają za sobą już dwa pojedynki ligowe. Oba rozgrywane na wyjeździe. W październiku na inaugurację przegrali w Nowej Słupi 0:3. We wtorek zagrali kolejne spotkanie, tym razem w Kielcach z miejscowym Lerko.

Mecz zakończył się porażką starachowickiej drużyny 0:3. W pierwszym secie Lerko wygrało 25:12. W kolejnych odsłonach tego meczu było już znacznie lepiej, choć oba zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. Set nr 2 to zwycięstwo gospodarzy 25:22, a trzeci set to wygrana 25:21.

Następny mecz ligowy czwartoligowcy rozegrają już 14 listopada (środa) w Starachowicach. Rywalem SMS Absolwenci będzie GKS Volley Pawłów. Mecz odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej, a jego początek zaplanowano na godzinę 19.00.