W sobotni wieczór 81-letni mieszkaniec gminy Wąchock wybrał się do lasu na spacer. Wycieczka mogła się skończyć bardzo źle gdyby nie zaangażowanie starachowickich policjantów.

W sobotni wieczór starachowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z treści którego wynikało, że 81-letni mieszkaniec gminy Wąchock nie wrócił do domu. Mężczyzna późnym popołudniem postanowił wybrać się na spacer do lasu. O zaginięciu poinformował nas jego syn, który martwił się że ojcu mogło się coś złego stać. Starachowiccy policjanci do późnych godzin nocnych poszukiwali mężczyzny. Odnaleziony został przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Mircu na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Rataje. Po odnalezieniu mężczyzna został przekazany pod opiekę służb medycznych. 

Apelujemy aby podczas wycieczki do lasu zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, poinformujmy o takim wyjściu osoby bliskie. Zabierzmy ze sobą elementy odblaskowe. Na taki spacer najlepiej udać się przy udziale innych osób.

W sytuacji, gdy potrzebujemy pomocy lub straciliśmy orientację w terenie należy niezwłocznie zadzwonić na numer alarmowy 112.

Opr. SŚ

Źródło: KPP w Starachowicach