Zmiany kadrowe w Urzędzie Miejskim: Nowi kierownicy referatów
W Urzędzie Miejskim doszło do istotnych zmian kadrowych. Monika Gębska objęła stanowisko kierownika Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg, natomiast Mateusz Bidziński został nowym kierownikiem Referatu Realizacji Inwestycji. Obie te zmiany mają na celu dalszy rozwój miasta i efektywne zarządzanie gminnymi zasobami.
  1. Monika Gębska kieruje Referatem Gospodarki Odpadami i Dróg.
  2. Mateusz Bidziński objął stanowisko kierownika Referatu Realizacji Inwestycji.
  3. Zmiany mają na celu poprawę zarządzania miastem.
  4. Nowi kierownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w administracji samorządowej.

Monika Gębska, 49-letnia specjalistka z bogatym doświadczeniem zawodowym, objęła stanowisko kierownika Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg. Skarżyszczanka posiada imponujące kwalifikacje, w tym magisterium z Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz kilka ukończonych studiów podyplomowych, takich jak zarządzanie instytucjami publicznymi i finansami publicznymi, prawo pracy i ubezpieczenia społeczne, rachunkowość oraz Executive MBA. W swojej karierze zawodowej pełniła m.in. funkcję głównego księgowego w Zakładzie Placówek Oświatowych i Naczelnika Wydziału w kieleckim oddziale ZUS.

Mateusz Bidziński, nowy kierownik Referatu Realizacji Inwestycji, dołączył do zespołu Urzędu Miejskiego w 2021 roku. Jego doświadczenie obejmuje 19 lat pracy w Urzędzie Gminy w Brodach, gdzie zajmował się inwestycjami. Jako inżynier budownictwa, Bidziński wspierał dotychczasową kierownik Małgorzatę Galas-Bąbę, która obecnie pełni funkcję wicestarosty powiatu starachowickiego. Jego zadaniem będzie kontynuacja nadzorowania inwestycji oraz współpraca z nadzorem inwestorskim i autorskim.

Prezydent Miasta Marek Materek wyraził swoje zadowolenie z wyboru nowych kierowników i podkreślił ich dotychczasowe osiągnięcia. - "Nowej kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg UM życzę powodzenia w nowym miejscu pracy. Jestem przekonany, że jej dotychczasowe doświadczenie zawodowe będzie procentować przy wykonywaniu codziennych obowiązków, a współpraca pracowników referatu i nowej kierownik będzie układała się wzorowo" - dodał prezydent.

Monika Gębska, przed przyjęciem nowej roli, pracowała m.in. jako zastępca Skarbnika Gminy w Stąporkowie oraz Skarbnik Powiatu Skarżyskiego. Jej ostatnie stanowisko to odpowiedzialność za restrukturyzację szpitala w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku. Wcześniejsze doświadczenia zawodowe Gębskiej i jej szeroka wiedza z zakresu administracji publicznej, prawa pracy oraz finansów publicznych, z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju miasta.

Mateusz Bidziński, oprócz pełnienia funkcji kierownika, został również wybrany na Przewodniczącego Rady Gminy Brody, co dodatkowo świadczy o zaufaniu, jakim darzą go mieszkańcy. - "Panie Mateuszu życzę powodzenia w roli kierownika referatu i jestem przekonany, że pod Pana nadzorem będziemy dalej rozwijać wspólnie nasze miasto. Dla dobra Starachowic i wszystkich jego mieszkańców" - podsumował prezydent Materek.

Zmiany personalne w Urzędzie Miejskim mają na celu nie tylko wzmocnienie efektywności zarządzania, ale również kontynuację realizacji inwestycji, które są kluczowe dla rozwoju infrastruktury miejskiej. Nowi kierownicy, dzięki swojemu doświadczeniu i kompetencjom, mają szansę wnieść nowe spojrzenie i innowacyjne rozwiązania, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców.


Źródło: UM Starachowice