Uwaga na oszustwa przy inwestowaniu online: Mieszkańcy Starachowic stracili duże sumy
Inwestowanie przez Internet może przynieść szybkie zyski, ale również naraża na ryzyko oszustwa. W ostatnim czasie dwaj mieszkańcy naszego powiatu boleśnie przekonali się o tym, tracąc znaczne sumy pieniędzy. Przedstawiamy szczegóły tych zdarzeń oraz wskazówki, jak unikać podobnych sytuacji.

Dwóch mieszkańców powiatu padło ofiarą oszustów

W miniony weekend do lokalnej komendy policji zgłosili się dwaj mieszkańcy powiatu starachowickiego, którzy stracili swoje oszczędności w wyniku internetowych oszustw inwestycyjnych. Pierwszy z nich, 33-letni mężczyzna, pojawił się na komendzie w piątek, a dzień później zgłosił się 46-latek. Obaj mężczyźni stracili znaczne sumy pieniędzy, inwestując w kryptowaluty za pośrednictwem internetu.

Obietnice szybkich zysków często są pułapką

Oszuści, którzy kontaktują się z potencjalnymi ofiarami, często obiecują szybkie i wysokie zyski. W przypadku zgłoszonych oszustw, pierwszy kontakt nastąpił przez e-mail, telefon lub komunikator. Następnie ofiary były proszone o zainstalowanie programu do zdalnego pulpitu i zalogowanie się na swoje konto bankowe. W ten sposób oszuści uzyskali dostęp do ich środków finansowych.

Jak uniknąć podobnych sytuacji?

Policja apeluje o ostrożność przy inwestowaniu przez internet. Przed podjęciem decyzji o inwestycji, warto dokładnie sprawdzić wiarygodność firmy. Można to zrobić, przeszukując internet w poszukiwaniu opinii na temat danego podmiotu lub sprawdzając go na Liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Zawsze należy być czujnym wobec ofert obiecujących szybkie i łatwe zyski, ponieważ mogą one okazać się próbą oszustwa.

Inwestowanie przez internet niesie ze sobą potencjalne korzyści, ale również ryzyka. Warto zawsze zachować zdrowy rozsądek i dokładnie sprawdzać każdą firmę, zanim powierzy się jej swoje oszczędności. Pamiętajmy, że ostrożność jest kluczem do uniknięcia finansowych strat.


Według informacji z: KPP w Starachowicach